Doğalgaz

Bursagaz, iş sağlığı ve güvenliğine dikkat çekti

AA

Bursagaz, İş Sağlığı ve Güvenliği konusundaki farkındalığı artırmak için düzenlediği etkinliklerin altıncısını başarıyla tamamladı. “Risk Avı” yarışmasıyla fark edilmeyen riskleri belirleyen ve ortadan kaldıran Bursagaz çalışanları, dört gün süren “Beş Duyu” etkinliğiyle de görme, duyma, kas iskelet sistemi ve dokunma duyularının kaybı halinde yaşanabilecek zorlukları deneyimledi. Bursagaz, çalışanların büyük beğenisini toplayan etkinliklerle iş sağlığı ve güvenliği konularında farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

Bursagaz, iş sağlığı ve güvenliğine dikkat çekmek için bir dizi etkinlik düzenledi. Bursagaz’ın 6’ncısını düzenlediği İş Sağlığı ve Güvenliği etkinleri kapsamında  “Risk Avı” yarışması ve “Beş Duyu” etkinliği düzenlendi. Bursagaz çalışanları, “Risk Avı” yarışmasıyla fark edilmeyen riskleri bularak ortadan kaldırdı. Yarışmaya katılanlar arasında yapılan derecelendirmede ilk üçe giren Bursagaz çalışanı ödüllerini aldı. Bursagaz Nilüferköy İşletme Müdürlüğü ile Genel Müdürlük lokasyonlarında da dört gün boyunca “Beş Duyu” etkinliği düzenlendi. Bursagaz çalışanları bu etkinlikte görme, duyma, kas iskelet sistemi ve dokunma duyularının kaybı ile yaşanabilecek zorlukları benzetim yoluyla deneyimledi. Bursagaz’ın İş Sağlığı ve Güvenliği etkinlikleri kapanış toplantısıyla sona erdi. Kapanış toplantısının ardından yapılan çekilişte Beş Duyu etkinliğinde başarılı olan beş Bursagaz çalışanı da ödüllerine kavuştu.

“YAKALANAN BAŞARIYI SÜRDÜRMEK ŞARTTIR”

Bursagaz’ın 6. İSG etkinliklerinin kapanış toplantısında konuşan Bursagaz Genel Müdür Yardımcısı ve Bursagaz İSG Kurulu Başkanı Şükrü Özden; “Bursagaz’da artık İSG konusunda bilinmeyen hiçbir şey kalmadı. Ancak bu eğitimlerimizin biteceği anlamına gelmiyor. Bursagaz olarak, yakaladığımız başarıyı sürdürebilmek için sürekli çalışmaya ve kendimizi geliştirmeye devam etmeliyiz. Etkinliğimize katılan tüm çalışanlarımızı ve İSG ekibimizi tebrik ediyorum. İSG ekibimiz ve bilinçli çalışanlarımızla iş sağlığı ve güvenliği konusunda da sektörümüzde örnek teşkil edeceğiz.” diye konuştu.

Bursagaz, çalışanlarının büyük beğenisini kazanan etkinliklerle iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 8:12 13 Haziran 2018