Doğalgaz

Bursagaz Fotoğrafçılık Kulübü, Tirilye’nin tarihi sokaklarını fotoğrafladı

AA

Bursagaz Fotoğrafçılık Kulübü, il genelinde gerçekleştirdiği fotoğrafçılık faaliyetlerine Tirilye’de devam etti. Fujifilm eğitmenleri ile birlikte sokak fotoğrafçılığı atölye çalışması düzenleyen kulüp üyeleri, Taş Mektep, Dündar Evi, Fatih Camii ve Tabut Ev gibi tarihi mekânları fotoğrafladı.

Fujifilm Eğitim Merkezi ortaklığı ile düzenlenen X-Workshop etkinliği kapsamında Fujifilm eğitmenleri ile birlikte Tirilye’yi gezen kulüp üyeleri, Taş Mektep, Dündar Evi, Fatih Camii ve Tabut Ev gibi tarihi mekânları fotoğrafladı. Sokak fotoğrafçılığı temasıyla düzenlenen etkinlikte birbirinden güzel fotoğraflar çeken üyeler, Fujifilm X serisine ait tüm makine ve objektifleri de deneme fırsatı buldu.

Şehir hayatının koşuşturması içinde Tirilye gibi tarihi ve doğal güzellikler sunan yerlere gelmeyi zaman zaman ihmal edebildiklerini söyleyen kulüp üyeleri, bölgeyi fotoğraflamaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Kulüp Başkanı Volkan Korkmaz ise “Kulüp üyelerinin fotoğrafçılık alanında gelişimlerini sağlayabilmek adına çeşitli fotoğrafçılık eğitimleri alıp bunları pratiğe dökmeye çalışıyoruz. Bu çerçevede Muradiye Külliyesi, Hanlar bölgesi, Yeşil ve merkezde gündüz ve gece çekimleri yaptık. Şimdi de Tirilye’yi fotoğrafladık. Fotoğraf gezilerimizin ardından çektiğimiz tüm fotoğrafları değerlendirerek açacağımız sergi ile bu emeğimizi taçlandırmak istiyoruz. Bu çalışmaları hayata geçirmemiz için bizlere fırsat tanıyan yönetimimize tekrar teşekkür etmek isterim” diye konuştu.

Şirket etkinliklerini ve diğer kulüplerin çalışmalarını da fotoğraflayan Bursagaz Fotoğrafçılık Kulübü, yılbaşından bu yana fotoğraf makineleri, yardımcı ekipmanlar, diyafram, enstantane ve ISO ilişkisi, pozometre, pozlandırma, alan derinliği, kompozisyon gibi konularda çeşitli teknik ve uygulamalı eğitimler aldı. Eğitimlerin yanı sıra toplamda dört fotoğraf gezisi gerçekleştiren kulüp, yıl sonunda bir fotoğraf sergisi açmayı planlıyor.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 14:12 25 Eylül 2018