Doğalgaz

BP’den TANAP açıklaması

AA

BP’nin Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’ndeki (TANAP) yüzde 12 oranındaki hissesini elden çıkaracağı haberlerine ilişkin açıklamada bulundu.

BP’den konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün (11.04.2018) basında, BP’nin Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’ndeki (TANAP) %12 oranındaki hissesini elden çıkaracağı ile ilgili bir iddia ve buna dayalı haberler yer almaktadır.

 

BP olarak, bu iddialarla hiçbir ilgimiz bulunmamakta olup, TANAP’taki hissemizi elden çıkarmak gibi planımız kesinlikle söz konusu değildir. TANAP, Güney Gaz Koridoru’nun çok önemli bir parçasıdır. BP ve TANAP’ın diğer ortakları konumundaki SOCAR ve BOTAŞ; proje kapsamında Eskişehir’e ilk gazın 2018 ortalarında güvenli ve başarılı bir şekilde ulaştırılması çalışmalarını hızla sürdürmektedir.

Ayrıca BP olarak, Azerbaycan’da (Azeri-Çıralı-Güneşli, Şah Deniz) güvenli ve verimli bir şekilde faaliyet gösteren önemli petrol ve doğal gaz projelerinin işletmecisi konumundayız. BP ve SOCAR, Azerbaycan’da petrol ve doğal gaz üretimi konusunda uzun vadeli bir gelecek sağlamak için birlikte çalışmalarını sürdürmektedir.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: #, #, #
Son güncelleme: 15:09 11 Nisan 2018