Doğalgaz

BOTAŞ’ta sigarayı bırakma kampanyası başlatıldı

AA

BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan’ın çağrısıyla BOTAŞ’ta Sigarayı Bırakma Kampanyası başlatıldı.

BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü vesilesiyle sigara içen çalışanlarına sigarayı bırakma çağrısı yaptı.

Burhan Özcan yaptığı çağrıda: “81 ilimizi doğal gaza kavuşturarak Türkiye’nin havasını temizledik; şimdi tüm arkadaşlarımızın temiz ve dumansız havaya kavuşmalarını sağlama zamanı.

Sigara kullanan arkadaşlarımızın bu zararlı alışkanlıktan kurtulmalarını teşvik etmek, hepimizin temiz ve sağlıklı havayı teneffüs etmesini sağlamak bizim için temel bir görevdir.” dedi.

Zararlı alışkanlıklardan kurtulmak isteyenlerin gayret ve sabır göstermeleri gerektiğini ifade eden BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan, sigarayı bırakmaya karar verenlere destek olmak amacıyla sağlık kuruluşları ile işbirliği yapacaklarını ve profesyonel yardım dâhil her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

BOTAŞlılar sigarayı bırakıyor

“BOTAŞlılar Sigarayı Bırakıyor” sloganıyla başlatılan Sigarayı Bırakma Kampanyası kapsamında BOTAŞ’ta birçok etkinlik düzenlendi.

Etkinlikler kapsamında BOTAŞ’ta karbonmonoksit ölçüm standı kuruldu. BOTAŞ çalışanları karbonmonoksit ölçüm testi ile vücutlarındaki karbonmonoksit miktarını öğrendiler. Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığından uzman personel tarafından çalışanlara yönelik bilgilendirme yapıldı. Ayrıca sigaranın zararları ile ilgili kurum içi haberleşme kanalları ile farkındalık oluşturuldu.

Perşembe konferanslarının bu haftaki konusu: sigarayı bırakma

Sigarayı Bırakma Kampanyası kapsamında 7 Şubat 2019’da çalışanları bilinçlendirmek ve sigarayı bırakmalarını teşvik etmek için düzenlenen Perşembe Konferansında, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Ümran Benli ve Yaşama Sanatçısı Saffet Dağdeviren konuşma yaptı.

Konferans sonrası sigarayı bırakmaya karar verenler son sigara paketlerini “sigara bırakma kutusuna” atarak önemli bir adım attılar.

Sigarayı bırakmaya karar verenler için BOTAŞ tarafından belirli aralıklarla motivasyon ve farkındalık eğitimleri düzenlenecek ve profesyonel destekle birlikte personelin sigarayı bırakma süreci takip edilecek.

BOTAŞ Enerji Yönetim Sistemini tüm tesislerinde hayata geçirdiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir