Doğalgaz

Bakan Fatih Dönmez DOSİDER’in 25. yıl kutlamasına katıldı

AA

DOSİDER 25. kuruluş yıl dönümü için İstanbul Levent Wyndham otelde bir program düzenledi. Programa Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan katıldı.

Doğal gaz sektörünün derneği DOSİDER 25. yılını kutlamak amacıyla bugün bir program gerçekleştirdi. Programda doğal gazın önemini, nasıl geliştiğini ve DOSİDER’in sektöre katkıları anlatıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de programda yaptığı konuşmada doğal gazın yaygınlaşması için gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini belirterek; “Türkiye yatırımcılar için önemli bir gelecek sunuyor, iyi bir liman olmaya devam edeceğiz. Yılbaşı itibari ile Hakkari’ye de doğal gazı götüreceğiz. Yaklaşık 15 bin abonemizi doğal gazla buluşturduk. Bu anlamda Avrupa’nın önde gelen ülkeleri arasındayız.

Bir yandan da iş tesisat maliyetlerini azaltmak istiyoruz. Vatandaşların doğal gaza geçişini kolaylaştırmak için maliyetleri düşüreceğiz. Böyle bir kampanya başlatarak geri kalan üç bin abonenin de doğal gaza geçişini kolaylaştıracağız. DOSİDER ile birlikte etkin bir maliyet mücadelesi yapabiliriz diye düşünüyorum. Doğal gaz gittiği her yerde yaşanan ortamın kalitesini artırıyor. Bugün yıl sonu itibariyle beş yüze geleceğiz. Biz aynı hizmeti tüm vatandaşlarımıza iletmek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Termik santrallerde yerli kömür dönemi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 14:02 8 Aralık 2018