Doğalgaz

Akhisar’da İzmir Doğalgaz sergisi

AA

 

İzmir Doğalgaz, 2011 yılında başlattığı ve bu yıl “Pazar Yerleri” konusu altında 8’sini düzenlediği fotoğraf yarışmasını Akhisar Belediyesi ev sahipliğinde Akhisarlı sanatseverlerle buluşturdu.

Akhisar Belediyesi sanat galerisinde düzenlenen törene Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İzmir Doğalgaz Genel Müdür Yardımcısı Cebrail Özdemir, İzmir Fotoğrafçılar Odası Başkanı Murat Yavuz, İzmir Doğalgaz Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Necdet Ulusan, belediye çalışanları, basın mensupları ve çok sayıda fotoğraf sever katıldı.

Genel Müdür Yardımcısı Özdemir yaptığı açılış konuşmasında, geleneksel hale getirdikleri yarışmayı İzmir Fotoğrafçılar Odası ile birlikte düzenlediklerini ifade ederek, “Yarışma ile belirlenen sosyal konular çerçevesinde içinde yaşadığımız toplumun değerlerine sahip çıkarak önemli bir görsel hafıza oluştururken, aynı zamanda amatör ve profesyonel fotoğraf severleri destekleyerek fotoğraf sanatına katkı sağlamayı amaçlıyoruz. 2011 yılından bu yana aralıksız olarak sürdürdüğümüz ve bölgesel düzeyde olan yarışmamız, 2016 yılından itibaren ulusal düzeye taşınmıştır. Bu yıl Türkiye genelinde yarışmamıza katılan 1934 eserden jürimizin titiz çalışması ile 3 derece, 3 mansiyon ve sergilenmeye değer görülen 40 eser belirlenmiştir.

Akhisar Belediyemizin katkılarıyla bu eserleri siz sanatseverlerimizin beğenisine sunuyoruz. Değerli Başkanımız Sayın Besim Dutlulu’ya sanata, sanatçıya ve sergimize verdiği destek için teşekkür eder, bu vesile ile yarışmamızın temellerinin atılmasında çok önemli katkılar sunan değerli büyüğümüz Sayın Cengiz Özer Hocamızı rahmetle anıyoruz ”dedi.

Bu güzel sergiyi Akhisarlı sanatseverlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “İzmir Doğalgaz ve İzmir Fotoğrafçılar Odası’na fotoğraf sanatına yaptıkları bu önemli katkı için teşekkür ediyorum. Yarışmanın önce bölgesel sonra da ulusal düzeyde sekiz yıldır yapılıyor olması da bu organizasyonun ne kadar başarılı olduğunu bizlere göstermektedir. İzmir Doğalgaz’a bu sergiyi Akhisarlı sanatseverlerin beğenisine sundukları için teşekkür ederim” diye konuştu.

Açılışın ardından katılımcılar sergilenen eserleri tek tek inceleyerek İzmir Fotoğrafçılar Odası Eğitim Müdürü Dr. Özgün Özer’den bilgi aldılar.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir