Doğalgaz

AGDAŞ’a “İnsana Değerde Liderlik” ödülü

AA

AGDAŞ, 11. PERYÖN İnsana Değer Ödülleri 2019 töreninde “İnsana Değerde Liderlik”  kategorisinde ödüle layık görüldü.

İnsan yönetimi alanında yenilikçi, yaratıcı ve başarılı uygulamaları tanıtmayı, örnek teşkil eden nitelikteki bu çalışmaları sektöre kazandırmayı amaçlayan PERYÖN İnsana Değer Ödülleri, geçtiğimiz günlerde 500’den fazla iş insanının katılımıyla Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’de düzenlenen tören ile sahiplerini buldu.

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Genel Merkezi tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen ve 32 ülkeyi temsil eden çatı derneği EAPM – Avrupa İnsan Yönetimi Derneği tarafından tanınıp desteklenen organizasyona; bu yıl 44 kurumun 54 ayrı kategoride başvuruda bulunduğu açıklandı. Ödül sürecine bu yıl dahil olan AGDAŞ’ın hazırladığı başvuru dokümanını mayıs ayında teslim ettiği ve temmuz ayında Deloitte kuruluşu tarafından saha değerlendirmesi geçirdiği ifade edildi. Şirketten yapılan açıklamaya göre son olarak eylül ayında ödül jürisine çalışmalarıyla ilgili sunum yaparak başvuru süreci tamamlandı. Yapılan tüm değerlendirmelerin ardından kategorisinde başvurular arasında sadece bir kuruluşa verilen “İnsana Değerde Liderlik” ödülüne AGDAŞ’ın layık görüldüğü aktarıldı. AGDAŞ ödünü EAPM European Association of People Management – Avrupa İnsan Yönetimi Derneği Başkan Yardımcısı Bob Morton’un elinden aldı.

2017 yılında EFQM Mükemmellik Ödülü ve Great Place To Work ödülerini alarak Sakarya’da bir ilki başaran AGDAŞ, bu süreç sonunda da PERYÖN İnsana Değer Ödülleri’nde ödüle layık görülen ilk Sakarya şirketi oldu.

“İNSANA VERDİĞİMİZ DEĞERİN ÖDÜLLENDİRİLMESİ GURUR VERİCİ”

Aldıkları ödülle ilgili değerlendirmelerde bulunan AGDAŞ İnsan Kaynakları ve Yönetim Sistemleri Müdürü Emre Uğur, şirket olarak insana verdikleri değerin, ulusal ve uluslararası arenada başarılılarıyla kendilerini ispatlamış şirketler arasında ön plana çıkmasının ve bu denli önemli bir organizasyon tarafından ödüllendirilmesinin kendilerine gurur verdiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Bu önemli başarıyı elde etmemiz için çalışan odaklı çalışmayı bizlere öğreten bağlı bulunduğumuz Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Dr. Zeynel Abidin Erdem’e ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Dr. M. Nezih Erdem’e bizlere liderliği davranışlarıyla öğreten, hep önümüzde yürüyen Genel Müdürümüz Sn. Kenan Demir’e yapmış olduğumuz tüm uygulamalarda sonsuz destekleriyle her zaman önümüzü açan Genel Müdür Yardımcılarımız Sn. Mesut Yaşar Uzun ve Sn. Gürsel Yağan başta olmak üzere bize ödülü getiren uygulamalarımızı direnç göstermeden benimseyen ve fikirleriyle gelişmesini sağlayan tüm AGDAŞ Ailesine teşekkür ederiz. Böyle büyük bir ödülü Sakarya’ya kazandırdığımız için gururluyuz.”

İŞTE ÖDÜL ALAN MARKALAR

Öte yandan Peryön İnsana Değer Ödülleri 2019’da ödüle layık görülen diğer markalar ise şunlar oldu:

İnsana Değer Liderlik Kategorisi’nde büyük ödül orta ve küçük ölçekli firmalar kategorisinde AGDAŞ,

İnsana Değer Liderlik Kategorisi’nde büyük ödül büyük ölçekli firmalarda Oyak Renault,

İK’da Dijital Dönüşüm ve İnavasyon Kategori’sinde Denizbank ve Arvato. Kastamonu Entegre Ağaç San. ise jüri özel ödülüne layık görüldü.

İşveren Markası Yönetimi ve Bağlılık Kategorisi’nde Penti,

Gelişim ve Yetenek Yönetimi Kategorisi’nde Koçtaş,

Jenerasyon ve Çeşitlilik Yömetimi Kategorisi’nde Yeşim Tekstil,

Çalışan Sağlığı ve Güvenliği Kategorisi’nde Organik Kimya,

İnsan Gücü Planlaması ve Verimlilik Yönetimi Kategorisi’nde ise Tüvtürk ödüle layık görüldü.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir