Doğalgaz

Adapazarı’nın Karapürçek ilçesi doğal gaza kavuştu

AA

Adapazarı’nın Karapürçek ilçesi doğal gaz konforuna kavuştu. İlçe sakinleri bu kışı doğal gaz konforu ile geçirecek.

AGDAŞ Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş, Karapürçek ilçesinde 1/1000 ölçekli imar planı bulunan bölgeleri kapasan doğalgaz alt yapı çalışmalarını tamamlayarak 27 Eylül tarihinde bölgeye gaz arzı sağladı. Nisan ayınca başlayan alt yapı çalışmalarında 3,5 km çelik hat, 30 km ana polietilen hat, 11 km’de servis kutusu hattı imalatı gerçekleştirildi.  Potansiyel 900 adet servis kutusundan 715 âdedinin montajı yapıldı. Henüz tamamlanmayan servis kutuları için ilçede çalışmalar devam ediyor.

AGDAŞ Yatırım Planlama ve Kontrol Müdürü Selçuk Ergene, 2018 yılı nisan ayında başladıkları çalışmaları söz verdikleri gibi eylül ayında tamamladıkları için mutlu oldukları belirtti. Ergene; hedefleri doğrultusunda Sakarya’nın dört bir yanına doğal gaz ulaştırmak için çalıştıklarını Ekim ayı içerisinde Kaynarca ilçesini de doğal gazla buluşturacaklarını sözlerine ekledi.

İç Tesisatınız ‘AGDAŞ Sertifikalı İç Tesisat Firmalarına’ Yaptırın Uyarısı

Abone olmak isteyenlerin mağduriyet yaşamamaları adına doğal gaz tesisat ve doğal gaz bağlantı sözleşmelerini AGDAŞ tarafından sertifikalandırılmış firmalara yaptırmaları konusunda uyardı. Yönetmeliklere uygun yapılmayan doğal gaz tesisatı hem verimli çalışmaz hem de faturanızın yüksek gelmesine sebep olur. Müşterilerin 80’den fazla firmadan doğal gaz bağlantı sözleşmesi işlemlerini gerçekleştirebileceği, sertifikalı firma güncel iletişim bilgilerine AGDAŞ web sitesinde üzerinden ulaşabileceği aktarıldı.

Bağlantı Abonelik İşlemleri Yetkili İç Tesisat Firmaları Üzerinden Yapılıyor

 Bağlantı Sözleşmeleri (İlk Sözleşme) online bağlantı yetkisine sahip sertifikalı firmalar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.  Müşteriler,  tapu ve kimlik yapı ruhsatı / iskân belgesi ile iç tesisat konusunda anlaşma sağladıkları sertifikalı firmalara başvuruda bulunuyor. Firma, yetkisi bulunduğu sistem üzerinden evrakları AGDAŞ’a ulaştırarak, müşteri adına bağlantı sözleşmesi talebinde bulunuyor. AGDAŞ tarafından değerlendirilen talep onaylandığında müşteriye SMS ile bilgilendirme yapılıyor ve müşteri talebinin onaylanması sonrasında 7 işgünü içerisinde anlaşmalı kurumlara bağlantı bedelini ödüyor. Bağlantı bedelini ödeyen AGDAŞ abonesi, proje onayından sonra 444 54 99 numaralı Çağrı Merkezi arayıp doğalgaz abonelik sözleşmesi yaptırarak doğal gaz konforunu yaşamaya başlıyor. Bağlantı ve diğer ücretler AGDAŞ web sitesinde yer alıyor.

En Çevreci ve En Tasarruflu Yakıt

Yapılan açıklamada doğalgazın yapılan son zamlara rağmen diğer yakıt türlerine göre çok daha çevreci ve tasarruflu olduğu vurgusu yapıldı. Sıcak su, ısınma ve ocakta kullanılan doğalgazın yıllık ortalama 1.300 ve 1.600 TL arasında değiştiği, yaklaşık 3-4 yılda elde edilecek tasarrufla dönüşüm için yapılan tüm harcamaların karşılanabileceği aktarıldı.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 15:59 1 Ekim 2018