Akaryakıt

“Vatandaşa destek olacak indirimleri hayata geçireceğiz”

Petrol Ofisi Selim Şiper akaryakıt
AA

Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, EPDK ile yapılan görüşmeler neticesinde dağıtım masraf paylarından fedakarlık ederek akaryakıt fiyatlarında indirime gideceklerini söyledi.

Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) öncülüğünde gerçekleştirilen görüşmeden çıkan akaryakıt fiyatlarında indirim kararını değerlendirdi. Şiper, normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte sektörün yaşadığı mağduriyetin daha makul seviyelere gerileyeceğini belirterek vatandaşlara destek olacak indirimleri hayata geçireceklerinin müjdesini verdi.

Türkiye akaryakıt sektörünün, pandemi koşulları, şehirlerarası seyahat ve sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle olumsuz etkilendiğine dikkat çeken Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, şunları söyledi:

“Şehirlerarası seyahat kısıtlamasının kalkması ile birlikte sektörün yaşadığı mağduriyet, nispeten daha makul seviyelere gerileyecek. Biz de Petrol Ofisi olarak bayilerimizle birlikte, EPDK’nın önderliğinde yapılan görüşmeler sonucunda, dağıtım masraf paylarımızdan fedakarlık ederek vatandaşlarımıza destek olacak indirimleri hayata geçiriyoruz. İstasyon satışlarının, her ne kadar geçtiğimiz yıllardaki rakamlara ulaşmasa da, nispeten daha makul seviyelere yükseleceğini, sektör olarak daha verimli bir döneme gireceğimizi ümit ediyoruz. Birçok vatandaşımızın, gerek sosyal ve gerekse ticari ihtiyaçları için seyahate çıkmaları bekleniyor. Biz de en üst seviyede aldığımız koruyucu tedbirler ve indirimlerimizle birlikte, müşterilerimizle yeniden buluşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Yılmaz açıkladı: Akaryakıt fiyatlarına indirim geliyorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir