Akaryakıt

Ümit Akaryakıt 5 istasyonuyla Hypco bayrağı altında

AA

İstasyonlarında ürün ve hizmet kalitesini geliştirmeyi amaçlayan Hypco, bayi ağını büyütüyor. Aksaray’da 5 istasyonuyla Hypco ağına katılan Ümit Sert gazetemize verdiği röportajda; Hypco’yu tercih etme nedenlerini, geleceğe yönelik stratejilerini ve işletmesinin büyüme hedeflerini anlattı.

Hypco 2015 yılından beri akaryakıt sektöründe hizmet veriyor. 2016 yılından beri uluslararası alanda petrol hizmetleri veren BB Energy Grubu’na katılan Hypco bayi ağına yenilerini ekliyor. Türkiye genelinde 77 bayisi bulunan Hypco, Aksaray’da Ümit Akaryakıt’a ait olan 5 istasyonu bünyesine aldı. Ümit Akaryakıt işletmecisi Ümit Sert Hypco’ya dönüşme süreçlerini ve gelecek planlarını gazetemize anlattı.

  • İş hayatınıza nasıl başladınız?

Ticari hayatıma 1957’de nakliyat, otel işletmeciliği, Pirelli lastik bayiliği, yol yapım işleri ve otomotiv sektörü ile başladım. 1974’te enerji sektörüne ilk başlangıcım Petrol Ofisi A.Ş. ile oldu. 1984’te Mobil markasıyla ve 2004’te Shell Turcas ile çalışmasını sürdüren çok sayıda aktivitenin bulunduğu akaryakıt istasyonları açtım. Petline, Türk Petrol ve Shell bayilikleri ile kurumsal olma yolunda ilk adımlarımı atarak firmamda markalaşmayı kendime ilke edindim. Bu azim, çalışma ve kararlılık beni bugünlerime getirdi.

‘Müşteri memnuniyeti için her türlü dilek ve öneriyi dikkate alırım’

  • İş disiplinini nasıl sağlıyorsunuz?

76 yaşında olmama rağmen güne çok erken saatlerde başlarım. Erken saatlerde Aksaray’daki 5 istasyonumuzu tek tek kendim gezerek yerinde kontrolünü yaparım. Müşterilerimizin istasyonumuzdan memnun ve güler yüzlü ayrılmaları için çalışma disipline ve hijyene çok dikkat ederim. Müşteri memnuniyeti için her türlü dilek ve öneriyi dikkate alırım.

  • Bir aile şirketisiniz. Bunun avantajları ya da dezavantajları nelerdir?

Her ailede olduğu gibi ufak tefek sorunlar olmasına rağmen, başarının en önemli felsefesi aile şirketi olmaktır. Başarının olmazsa olmazı ise bence doğru kişi ve kurumlarla çalışmaktır. Sektörümüzde 7/24 saat esasına göre çalıştığımız için çocuklarım; Ömer Ali, Ramazan, M. Yaşar, Mustafa ve Nuh, kalabalık ve güçlü bir aile yapısı ile artı avantaj sağlamaktadır.

‘Hypco ile uzun yıllar iş ortaklığımızın devam edeceğine inanıyoruz’

  • Hypco’nun sahada 5 ayrı akaryakıt istasyonuna sahipsiniz, işletmeci olarak Hypco’yu tercih etme nedenleriniz neler?

2016 yılında yabancı akaryakıt şirketleri ülkemizden yatırımlarını çektikleri bir dönemde dünyanın önde gelen global petrol ticareti şirketlerinin bünyesinde bulunan ve 40 yıllık tecrübesiyle Lübnan’ın en önemli perakende dağıtım işletmesi olan Hypco şirketi ile birlikte olmak adına Aksaray merkezinde 5 akaryakıt istasyonumuzu dâhil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. 50 seneyi aşkındır bulunduğum bu enerji sektöründe daha öncede belirttiğim gibi doğru, güçlü ve sağlam bir akaryakıt dağıtım şirketi olan dürüst ve güvenilir yapısından dolayı Hypco’yu tercih ettik.

2016 yılında şirketimizi ziyarete gelen Hypco Bölge Müdürümüz Oktay Gümüş ile tanıştık. Kendileri bize sektördeki bilgi birikimi ve güvenilir bir kişi olmasından dolayı şirketimize olan güvenimizin temeli atıldı. Oktay Bey bizi Ankara şirket merkezine davet etti. Burada Hypco’nun CEO’su Hatice Tulum ile tanıştık. Hem Hatice Hanım’ın bilgili, tecrübeli ve donanımlı bir yönetici olması hem de merkezdeki ilgi ve güzel yaklaşımdan dolayı Hypco ile çalışma kararı aldık. İlk günden beri şirketin bize vermiş olduğu sözlerin tutulduğunu görmemiz bizi mutlu etti. Hypco ile uzun yıllar iş ortaklığımızın devam edeceğine inanıyor, sektörümüzde başarı ile ilerleyerek bu aileyi büyütmeyi amaçlıyoruz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 9:13 27 Eylül 2018