Akaryakıt

4. Bilimsel ve Teknik Petrol Kongresi Ankara’da yapılacak

AA

TMMOB Petrol Mühendisleri Odası tarafından gerçekleştirilecek Türkiye 4. Bilimsel ve Teknik Petrol Kongresi 13-15 Nisan 2020 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek.

Petrol, doğal gaz ve jeotermal endüstrisindeki tüm paydaşların akademik ve teknik konular ile mevzuat alanlarındaki bilgi ve tecrübelerini paylaşacağı kongrede, Türkiye ve dünyadaki tüm gelişmelerin tartışılacağı bir ortam sunulması hedefleniyor.

PETROL MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL YARIŞMA

Kongre kapsamında, üniversitelerin petrol mühendisliği bölümü öğrencilerinin bildirileri ile katılacağı SPE Öğrenci Yarışması da düzenlenecek.

KONGRE HAKKINDA

Düzenleme kurulu tarafından yayınlanan duyuruda kongre hakkında şu ifadelere yer verildi;

“Türkiye bölgedeki önemli bir doğal gaz ve ham petrol tüketicisi olmasının yanında fiziki ve hukuki altyapısı ile en gelişmiş pazarlar arasında yer almaktadır. Enerji piyasasındaki düzenlemeler, Türk Petrol Kanunu ve ilgili yönetmelikler ile halen çok kısıtlı olan yerli arama ve üretim yatırımlarının kara ve deniz alanlarında artırılması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda, petrol endüstrisinde teknik ve bilimsel gelişmelerin yakından takip edilmesine ve bunlara katkı sunulmasına ihtiyaç vardır.Türkiye IV. Bilimsel ve Teknik Petrol Kongresi’nde bu amaca hizmet etmek üzere üniversitelerimiz ve bunların ilgili bölümleri, kamu kurumları, piyasa yönlendiricileri, sektörde hizmet veren servis ve mühendislik firmaları bir araya gelecek ve gelişmeler, yeni teknoloji ve yaklaşımlar, deneyimler bilimsel makaleler ile paylaşılacaktır.”

Bildiri göndermek isteyenlerin www.petrolkongresi.org adresine ulaşmalarının yeterli olacağı belirtildi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir