Akaryakıt

Tüpraş ‘İhracat Şampiyonları’ arasında

AA

TİM’in düzenlediği İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’nde Koç Topluluğu Şirketlerinden dördü ilk 10 şirketin arasında yer aldı. İhracat Şampiyonları arasında beşinci sıraya yerleşen Tüpraş bu ödülü, 2,8 milyar dolar değerinde 5,8 milyon ton ürün ihracatı ile kucakladı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) düzenlediği İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’ne bu yıl da Tüpraş’ın aralarında olduğu Koç Topluluğu Şirketleri damgasını vurdu. Son 5 yıldır olduğu gibi 2017 yılında da en fazla ihracat yapan ilk 10 şirketin 4’ü Koç Topluluğu Şirketleri’nden oluştu. Ford Otosan 1’inci olurken, 3’üncü Tofaş, 5’inci Tüpraş, 8’inci Arçelik oldu. Ödülleri Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Y. Koç, Başbakan Binali Yıldırım’ın elinden aldı.

Tüpraş, 2017 yılında 2,8 milyar ABD doları değerinde 5,8 milyon ton ürün ihracatı ile bir önceki yılın değer bazında yüzde 33, miktar bazında ise yüzde 6 üzerinde gerçekleşme sağladı.

TÜPRAŞ ‘KİMYEVİ MADDELER VE MAMULLERİ’ KATEGORİSİNDE BİRİNCİ

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 2017 yılı verilerine göre yapmış olduğu değerlendirmede Türkiye genelinde en fazla ihracat yapan şirketler sıralamasında 5’inci olan Tüpraş, ayrıca sektör bazında yapılan ihracat faaliyetinde de “Kimyevi Maddeler ve Mamulleri” kategorisinde birinci oldu.

Tüpraş’ın “Kimyevi Maddeler ve Mamulleri” kategorisindeki birincilik ödülünü ise Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu aldı.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: #, #
Son güncelleme: 13:39 31 Temmuz 2018