Akaryakıt

‘Trafikte Küçük Hata Yoktur” projesi tanıtıldı

AA

Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Shell iş birliğiyle hayata geçirilen projenin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. 

Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Shell Türkiye iş birliğiyle trafik eğitimi konusunda bir sosyal yatırım projesi başladı. ‘Trafikte Küçük Hata Yoktur” isimli sosyal yatırım projesi bugün, İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Kampüsü’nde basın toplantısı ile tanıtıldı.

Toplantıya Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, Shell & Turcas CEO’su Felix Faber ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı katıldı.

Proje ile 2019-2020 eğitim öğretim yılında iç 11 yaş arasındaki çocuklarla ailelerinde trafik kuralları hakkında farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

Shell & Turcas CEO’su Felix Faber, “Shell olarak bu toplumda bir etki yaratmak istiyoruz. Dolayısıyla daha iyi bir toplum için hepinize ihtiyacımız var. Umarım bu projeyi daha iyi yönetebiliriz” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Trafikte tedbirler alındıkça kazalarda azalmalar oluyor. Elbette bu meselenin özü eğitimden geçiyor. Trafik kazaların azalmasında çocukların çok katkısı var. Çünkü her şey onların eğitilmesiyle başlıyor” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir