Akaryakıt

Total istasyonları ve Spotify’dan reklam iş birliği

AA

Total istasyonları, dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan streaming müzik platformu Spotify ile Türkiye’de ilk defa kullanılan bir çalışmaya imza attı.

Total istasyonları, markanın reklam spotlarının, Spotify üzerinden araç sürücülerine ulaşmasını sağlayacak olan araç içi hedefli reklam çalışması ile Türkiye’de bir ilke imza attı. Şirketten yapılan açıklamada bu çalışma ile birlikte Total istasyonlarının, sadece otomotivle ilgili kullanıcıları hedeflemekle kalmadığı, o sırada otomobil içinde olduğunu bildiği sürücülere de bu çalışma ile eriştiği bildirildi.

Total istasyonlarının, 2 milyardan fazla çalma listesi ve 217 milyon aylık aktif kullanıcısı ile dünyanın en çok tercih edilen streaming müzik platformu olan Spotify ile yaptığı bu çalışma kapsamında Total reklamları, araç içinde o anda Spotify’dan müzik dinleyen yaklaşık 1 milyon araç sürücüsüne ulaştı. Total, bu çalışma sayesinde, otomobil içerisinde olduğunu bildiği sürücüleri teklif ve fırsatlarından haberdar etti. Açıklamada, daha önceki reklam modellerinde, o anda sürücünün araç içerisinde olup olmadığı bilinemiyorken, bu reklam modeli ile sürücülere araç içerisindeyken de erişim sağlandığı ifade edildi.

Türkiye’nin, Spotify’ı en fazla kullanan ülkelerden biri olduğuna dikkat çekilen açıklamada ülkemizdeki Spotify kullanıcılarının günde aktif olarak ortalama 2 saatten fazla zaman geçirdiğine vurgu yapıldı. Total istasyonlarının da, pazarlama ve reklam alanında dünyada yükselen trendler arasında yer alan bu reklam çalışmasını, Türkiye’de ilk kez hayata geçiren marka olduğu kaydedildi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: #, #
Son güncelleme: 15:26 30 Aralık 2019