Akaryakıt

Tora, Alpet KKTC istasyonlarının tank temizliğini yaptı

AA

Tora, Alpet’in Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki istasyonlarının periyodik olarak tank temizliğini gerçekleştirdi.

 

Alpet, Kuzey Kıbrıs geneline yayılmış istasyon ağı genelinde periyodik olarak tank temizliğini gerçekleştirdi. Tora, Alpet istasyonlarında bulunan akaryakıt tankları için gerçekleştirdiği periyodik bakım ile tanklarda çürümeye yol açabilecek, zehirli gaz çıkabilecek ve tehlike arz eden tortuların imha edilmelerini sağladı.

 

“TORA BAKIM EKİBİ KUSURSUZ BİR İŞ BAŞARIYOR”

 

Kuzey Kıbrıs Göçmenköy’de, Alpet – Autosat Petrol istasyonunda, Tora tarafından gerçekleştirilen akaryakıt tank temizliği sonrası Alpet Kıbrıs Müdürü Mehmet Fatih Toprak, her konuda bayilerinin yanında olduğunu belirterek, Tora’nın senede 2 kere Alpet istasyonlarında tank temizliği gerçekleştirdiğini söyledi. Akaryakıt istasyonunun ortaklarından Niyazi Harmandağlı ise “Kaliteli yakıt çok önemli” diyerek tank temizliği ve konusunda Tora ve Alpet’in çok dikkatli davrandığını, bu durumdan da müşterilerin çok memnun kaldıklarını ifade etti. “Tank temizliğini yapmaya, kaliteli ve emniyetli ürün satmaya devam edeceğiz” diyerek cümlesini sonlandıran Niyazi Harmandağlı, Tora’nın bu işte ne kadar özenli ve dikkatli çalıştığını, Tora bakım ekibinin tank temizliği sırasında ve sonrasında kusursuz bir iş başardığını vurguladı.

 

TANK TEMİZLİĞİ YAKIT KALİTESİNDEKİ İSTİKRARI KORUYOR

 

Tank temizliği gerçekleştirildikten sonra ayrılan tortuların özel bir şekilde muhafaza edilip, doğaya karışmadan tankerlerle taşınarak imha edildiğini dile getiren yetkililer, doğaya zarar vermeden yapılan tank temizliği ile Alpet istasyonlarının tehlikeden arındırıldığını ifade ettiler. Tora’nın verdiği bu hizmetin son derece dikkatli ve kaliteli malzemelerle yapıldığını belirten yetkililer, herhangi bir hataya ya da soruna yol açabilecek tüm unsurların minimum seviyede tutulduğunu, tank bakımının risksiz bir şekilde tamamlandığını belirttiler. Akaryakıt tank temizliğinin ise yakıt kalitesindeki istikrarın korunmasında ve tankların periyodik olarak gerekli bakımlardan geçmelerinde büyük önem taşıdığı üzerinde duruldu. Tora ekibi tarafından gerçekleştirilen periyodik akaryakıt tank temizliğinin tüm güvenlik önlemlerinin alınarak işlemlerin titizlikle tamamlandığı belirtildi.

 

TANK TEMİZLİĞİ MOTORUN ZARAR GÖRMESİNİ ENGELLİYOR

 

Tora Bakım Müdürü Yıldırım Durmuş, akaryakıt tanklarında kirliliklerin meydana gelebileceğini, bu yüzden akaryakıt istasyonlarında ekibiyle düzenli olarak akaryakıt tank temizliği gerçekleştirdiklerini belirtti. Tank kirliliğinin sebebini gece ve gündüz sıcaklık farklılıklarından ve tankın içindeki yakıtların kimyasal tepkilerinden kaynaklandığını ifade eden Durmuş,  müşteriye kirli yakıtın gitmesini engellemek için tankların düzenli olarak bakımdan geçmelerinin şart olduğu dile getirdi. Durmuş, Tank temizliği sayesinde akaryakıt tankının ömrü arttığını, araç ve pompa arızaların önüne geçildiğini, otomasyon sistemleri ve tanklardan yakıtı pompaya taşıyan motorun zarar görmesinin engellendiğini söyledi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir