Akaryakıt

TOBB Petrol Meclisi toplantısı yapıldı

AA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi toplantısı sektör sorunlarını tartışmak üzere Ankara’da toplandı.

 

 

TOBB İkiz Kuleler Şefik Tokat Salonu’nda gerçekleşen kamu ve özel sektör katılımcılarını bir araya getiren toplantıda, petrol sektöründe yaşanan güncel sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Toplantı ile ilgili değerlendirme yapan Petrol Sanayi Derneği (PETDER) Genel Sekreteri Niyazi İlter; “Meclisin akaryakıt dağıtım sektörünün en doruk ortamlarından biri olduğunu düşünüyorum. Bu  anlamda bugünkü toplantıda sektörün genel konularının yanı sıra çok faydalı konuları da tartışma fırsatımız oldu. TOBB’un şemsiyesi altında bir araya gelmenin anlamlı olduğunu düşünüyorum. Çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Konu başlıkları ile ilgili bilgi veren Başkan İlter; “Kaçak-kayıt dışı konuları, toprak kirliliği, geçen dönemde yapılan ekonomi şurası değerlendirmesi, PETDER olarak yıllık raporun hızlı sunumu, Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği Hakkında Değişiklik Taslağı hakkında görüşme yaptık” diye konuştu.

TÜRKİYE ENERJİ ZİRVESİ’NE ÖZEL OLARAK YER VERİLDİ

Toplantıda ayrıca 10-11 Ekim tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek Enerji Zirvesi’ne özel olarak yer verildiği öğrenildi.

 

 Yorumlar

  1. sabri önder dedi ki:

    Kaçak-kayıt dışı konuların içerisinde , 2006 yılında idari eksikliklerden dolayı kesilen ( cezadan 13 gün sonra da ruhsatlandırılan) 220.000.-TL lık idari para cezaları da varmı acaba?
    çoook merak ettim!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir