Akaryakıt

TMFB için süre 15 Ekim’e uzatıldı

AA

PÜİS ve TABGİS’in başvurusu üzerine Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi bulunmayan araçların dolum tesislerine alımı için son tarih bir uzatıldı.

Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün 15 Eylül’den itibaren Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi (TMFB) bulunmayan taşımacıların doluma alınmamasıyla ilgili kararı sonrası harekete geçen Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) ve Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS) sürenin uzatılmasıyla ilgili bir talepte bulunmuştu. Bu talebe olumlu yanıt veren Genel Müdürlük, söz konusu sürenin bir ay uzatılmasına karar verdi.

Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Düzenlemesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönergenin yayınlandığı tarih itibariyle faaliyet belgesi alınmasının zorunlu kılındığı ve bu durumdaki taşımacıların araçlarına 15 Ekim 2019 tarihinden sonra dolum yapılmayacağı belirtildi.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir