Akaryakıt

TABGİS’ten EPDK’ya önemli ziyaret

AA

TABGİS Genel Başkanı Ferruh Temel Zülfikar, Başkanvekili Murat Bilgin, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Şüküroğlu, Akın Ketenci, Galip Atar ve Tamer Sözbir EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, Kurul Üyeleri Dr. Muhammed Mustafa İzgeç ve Dr. Erdoğan Tozan ile Denetim Dairesi Başkanı Yılmaz Tamer, Petrol Piyasası Dairesi Başkanı Abdullah İnce ve LPG Piyasası Dairesi Başkanı Muhammed Demir’i makamlarında ziyaret etti.

Yapılan görüşmelerde,  akaryakıt sektörünün önemli konularından olan bayi kârının AB ülkelerine göre değil, enflasyon oranına göre belirlenebilmesi yönünde düzenleme yapılması talebi iletildi. Ayrıca, bayilerin yaşamsal sorunları olarak ele alınan bayi kârları, elektronik satışların şeffaflık ve kanuni sınırlamalar ölçütünde düzenlenmesi, nakliye ücretlerinin bayi kârının dışında ve Kamu tarafından kilometre aralıklarına göre belirlenmesi, finansal aracılık hizmetleri ile finansal promosyon uygulamalarının kaldırılması konularında hazırlanan TABGİS raporu da sunuldu.

TABGİS Genel Başkanı Ferruh Temel Zülfikar, raporda sunulan tüm konularla ilgili olarak EPDK’ya ayrıca resmi başvuruda da bulunacaklarını belirtti.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 14:24 20 Eylül 2018