Akaryakıt

TABGİS Başkanı Zülfikar’dan ‘marj paylaşımı’ açıklaması

AA

EPDK’nın kar marjı paylaşımı ve promosyonlarla ilgili kararları hakkında bir açıklama yapan TABGİS Başkanı Zülfikar, söz konusu kararlarla ilgili bir kılavuz hazırlanacağını söyledi. 

TABGİS Genel Başkanı Ferruh Temel Zülfikar, akaryakıt sektöründeki son zamanların en önemli gelişmelerinden biri olarak değerlendirdikleri, EPDK tarafından alınan marj paylaşımı ve promosyonlara yönelik kararlarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Zülfikar, marj paylaşımı kararıyla ilgili EPDK’da Ekim ayı içinde bir toplantı yapıldığını ve kararın detaylarına ilişkin sektör temsilcilerinin bilgilendirildiğini belirterek, yine de uygulamayla ilgili hem dağıtıcı hem de bayi tarafında farklı soru ve sorunların bulunması nedeniyle EPDK tarafından tüm detaylara açıklık getirilecek bir kılavuz hazırlanacağının belirtildiğini söyledi.

Sendikanın Kasım ayında gerçekleştirilecek 21. Olağan Genel Kurulun hazırlığı içinde olduğunu ifade eden Zülfikar, “Genel Kurul’umuz sonrasında EPDK tarafından da söz konusu kılavuzun çıkarılmasının ardından tüm bayilerle bir araya gelerek hem bu konu özelinde hem de diğer sektörel güncel konuları görüşeceğimiz faaliyet toplantılarını düzenleyeceğiz. TABGİS 10 yılı aşkın bir zamandır üyelerine düzenli olarak her hafta hukuk danışmanlığı hizmeti veriyor. Faaliyet toplantılarımızın öncesinde, bu arada bize danışmak isteyen bayilerimiz olursa sendika genel merkezimizden bizlere her zaman ulaşabilirler” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir