Akaryakıt

SOCAR Türkiye’de üst düzey atama

AA

SOCAR Türkiye’nin Kurumsal Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü Mehmet Sezgin oldu.

SOCAR Türkiye’nin Kurumsal Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğü görevine Mehmet Sezgin getirildi. Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan ve Fransa’da MBA eğitimi alan Sezgin’in 20 yıldan fazla profesyonel tecrübesi bulunuyor.

Petkim, STAR Rafineri, Trans Anadolu Doğal gaz Boru Hattı (TANAP), Petkim Rüzgar Enerji Santrali (RES), Bursagaz, Kayserigaz gibi kuruluşları bünyesinde barındıran SOCAR Türkiye’nin Kurumsal Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü Mehmet Sezgin oldu.

MEHMET SEZGİN KİMDİR?

Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada Mehmet Sezgin’in kariyeri hakkında bilgiler verildi. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Sezgin, MBA eğitimini Fransa’da bulunan ve dünyanın önde gelen işletme okullarından biri olan INSEAD’de tamamladı. 20 yıldan fazla profesyonel tecrübesi bulunan Sezgin, bankacılık sektöründe analist olarak başladığı kariyerine, Turkcell’de yatırımcı ilişkileri ve daha sonra iş geliştirme bölümlerinde devam etti. Garanti Yatırım’da başkan yardımcısı olarak görev alan Sezgin, ardından ABN Amro Bank’ta başkan yardımcılığı görevini üstlendi. 2010 yılında direktör olarak başladığı ÜNLÜ & Co.’da yaklaşık 9 yıl çalışan Sezgin bu şirkette son olarak yönetici direktör pozisyonunu üstlendi. Sezgin 2 Eylül itibarıyla Azerbaycan ve Türkiye arasındaki iş birliğinin ekonomi alanındaki simgesi olan SOCAR Türkiye’de Kurumsal Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak kariyer hayatına devam edecek.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir