Akaryakıt

Shell & Turcas istasyonu dünya şampiyonu

AA

Shell’in Global Perakende Satışlar içindeki organizasyonlarından biri olan ve 46 ülkeden 16 bin Shell istasyonunun katıldığı “Farkı Yaratan İnsandır Programı”nda Shell & Turcas’ın Kirazlı Çıkışı Bağcılar Shell istasyonu, “Tek İstasyonlu Bayi” kategorisinde “2016 Dünya Şampiyonu” oldu.

 

Shell markasına gönül veren dünyanın dört bir yanındaki Shell çalışanlarının ve iş ortaklarının buluştuğu “Farkı Yaratan İnsandır Programı”, Shell’in en prestijli programlarından biri olarak öne çıkıyor. Temmuz ayında Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde düzenlenen “Parlayan Yıldızlar” etkinliğinin ödül töreninde Dünya Şampiyonu ünvanı ile sahnede Türk bayrağını dalgalandıran Shell & Turcas bayisi Selçuk Yılmaz, 2016’da 10. yılını kutlayan yarışmada, 3. kez Dünya Şampiyonluğu gururunu Shell & Turcas’a yaşattı.

 

ÖDÜL TÖRENİ NEW YORK’TA DÜZENLENDİ

 

16 yıldır Shell & Turcas markası altında hizmet veren Yılmaz Petrol- Kirazlı Çıkışı Bağcılar istasyonu, müşterilerini misafir gibi ağırlayarak, onlara güler yüzle hizmet vererek bu başarıya imza attı. New York’ta düzenlenen törende, Yılmaz Petrol ailesine, 2016 yılı boyunca Farkı Yaratan İnsandır programında gösterdikleri üstün performans ile, Shell & Turcas istasyonları arasında Türkiye’nin en iyi 20 istasyonu arasına giren 17 iş ortağı da eşlik etti.

 

TÜRKİYE SATIŞ YÖNETİCİLERİ ÖDÜL KAZANDI

 

İstasyon kanalındaki ödüllere ek olarak, “Farkı Yaratan İnsandır Programı” kapsamında, Türkiye satış yöneticileri de ekip performanslarıyla diğer ülkeler arasında lider olarak yeni ödüller kazandı. Shell & Turcas’tan Burçin Toktamış –2016 yılı Dünya Şampiyonu Perakende Satışlar Satış Müdürü seçilirken, Erdem Sevim – 2016 yılı Dünya Şampiyonu Perakende Satışlar Bölge Müdürü, Kadir Kökgöz 2016 yılı Dünya Şampiyonu Perakende Satışlar Saha Müdürü, Hakan Burak Güner 2016 yılı Dünya Şampiyonu Ticari Filo Takım Lideri, Ulaş Güner de 2016 yılı Büyüyen Ülkeler Bölge Şampiyonu Ticari Filo Satış Müdürü oldu.

 

10 YIL SONRA YENİ BAŞARI

 

Kirazlı Çıkışı Bağcılar istasyonu, Farkı Yaratan İnsandır Programının Türkiye’de ilk kez uygulanmaya başladığı 2007 yılında da Türkiye şampiyonluğu almıştı. 10 yıl sonra, Yılmaz Petrol ailesi, başarılarını bir kademe daha arttırarak dünya şampiyonluğuna imza attı.

 

FARKI YARATAN İNSANDIR PROGRAMI

 

Farkı Yaratan İnsandır Programı, yüzde yüz müşteri memnuniyetini gerçekleştirme hedefiyle operasyonel mükemmeliyet sağlanmasını amaçlayan, katılımcıların belirlenmiş global ve yerel kriterlerde mükemmelliğe ulaşmak ve sektörün en iyisi olmak için yarıştıkları, uluslararası bir maraton.

Programın sloganı “Her gün, her istasyonda, her ziyarette gülümseyen müşteriler!”

İlk kez 2006 yılında 11 ülkeden 5000’nin üzerinde istasyonun katılımıyla uygulanmaya başlanan programa Türkiye 2007 senesinde dahil oldu. Ve dahil olduğu günden bu yana programdaki başarılarını sürüyor.

 

‘SHELL & TURCAS AİLESİ OLARAK HEP BİRLİKTE YENİ ÖDÜLLER ALMAYI DİLİYORUZ’

 

Shell & Turcas CEO’su Felix Faber konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Shell & Turcas olarak, Türkiye’deki 1000’i aşkın istasyonumuzda, günde yaklaşık 1 milyondan fazla misafirimize, yenilikçi ürün ve hizmetler sunuyoruz.

 

İstasyonlarımızı misafirlerimizin sadece yakıt alışverişi yapmak için geldikleri bir mola yerinden yakıt dışındaki ihtiyaçlarını da karşıladıkları keyifli bir perakende noktasına dönüştürürken iş ortaklarımızın bu alanda verdikleri güler yüzlü ve kaliteli hizmet, bizi farklılaştırıyor. Bu anlamda her zaman temiz ve her şeyin çalışır durumda olduğu bir istasyon sunan ve müşterilerini misafir gibi ağırlayarak verdiği hizmetle 46 ülkeden 16 bin istasyon arasından 2016 şampiyonu seçilen Yılmaz Petrol – Kirazlı Çıkışı Bağcılar istasyonu’muzu tebrik ediyorum. Bu yıl ayrıca satış ekibimiz de ekip performanslarıyla bizi gururlandırdı. Onların nezdinde gece gündüz güler yüzle emek veren tüm çalışanlarımızı kutluyor, ilerleyen dönemde onların verimli çalışmalarıyla Shell & Turcas ailesi olarak hep birlikte yeni ödüller almayı diliyoruz” dedi.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir