Akaryakıt

Shell Asya Pasifik bölgesini Yiğit Güven’e emanet etti

AA

 

Shell bu yıl satın aldıkları Alman yenilenebilir enerji şirketi Sonnen’in Yeni Pazarlar Geliştirme (Asya Pasifik) ve Uluslararası Satış Kanalları Strateji Direktörlüğü görevine Yiğit Güven’i atadı.

Shell, Yeni Enerjiler (New Energies), Avrupa Entegre Enerji Çözümleri – Ürünler Bölüm Başkanı olarak görev yapan Yiğit Güven’i, bu yıl satın aldıkları Alman yenilenebilir enerji şirketi Sonnen’in Yeni Pazarlar Geliştirme (Asya Pasifik) ve Uluslararası Satış Kanalları Strateji Direktörü olarak atadı. Güven, yeni görevinde aralarında Japonya basta olmak üzere, Asya Pasifik ülkelerinden sorumlu olacak.

GÜVEN’İN 16 YILLIK SHELL TECRÜBESİ BULUNUYOR

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi ve Bilkent Üniversitesi MBA mezunu olan Yiğit Güven, yeni görevine atanmadan önce Shell bünyesinde Entegre Enerji Çözümleri biriminde Avrupa Başkanlığı görevini yürütmekteydi. Shell bünyesinde faaliyet gösteren Entegre Enerji Çözümleri biriminin ilk çalışanlarından biri olarak Eylül 2017’de görevine başlayan Güven, bugüne kadar yaptığı çalışmalar arasında, bütünleşik enerji çözümlerinin Avrupa ekibinin oluşturulması, entegre enerji çözümlerinin Shell istasyonlarına başarıyla uygulanması, Bacton-İngiltere’de endüstriyel ölçekli batarya depolama sisteminin kurulması ve Singapur’da güneş enerjisi tesisinin kurulması yer alıyor. 16 yıllık Shell tecrübesinde Güven, perakende, strateji, iş geliştirme, kurumsal birleşme ve satın alma (M&A), tedarik zinciri ile pazarlama bölümlerinde görev alarak İstanbul, Londra, Rotterdam ve Lahey ofislerinde çalıştı. Güven yeni görevinde, Asya Pasifik Bölgesi’nde Japonya’dan başlayarak ekibi ile yeni pazarlara giriş yapacak. Yenilenebilir enerjinin evsel depolama çözümlerinde lider olan ve Mart 2019 itibariyle Shell ailesi bünyesine katılan Sonnen’in kanal stratejisini geliştirecek olan Güven, Tüketici İş Kolu, Enerji Platformu ve Pazarlama ekipleri ile iş birliği yaparak Shell’in bölgedeki varlığını güçlendirmeyi hedefleyecek. Güven, Sonnen’deki görevini Hollanda’dan yürütmeye devam edecek.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir