Akaryakıt

PÜİS Marmara Bölgesi bayileriyle İstanbul’da bir araya geldi

AA

PÜİS, son dönemde yapılan mevzuat değişiklikleri konusunda bayileri bilgilendirmek amacıyla başlattığı eğitim toplantılarına bugün İstanbul’da Marmara Bölgesi’ndeki bayileriyle devam etti. 

PÜİS Bölge Bayi Toplantıları’nın ilki 30 Ekim 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. İkincisi ise bugün İstanbul’da organize edildi. Kasım ayı boyunca devam edecek olan toplantılarla PÜİS toplam 7 şehirde bayileriyle bir araya gelecek.

PÜİS gerçekleştirdiği Marmara Bölge Bayi Toplantısı’nda akaryakıt ve LPG bayilerini çok yakından ilgilendiren yeni mevzuat düzenlemeleri konularında üyelerini ve bayilerini bilgilendirdi. Başta Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu olmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katıldığı toplantıda bayilerin soruları da cevaplandı.

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş toplantıda yaptığı konuşmada, son dönemde akaryakıt ve LPG sektörlerini yakından ilgilendiren çok sayıda mevzuat düzenlemesi yapıldığına dikkat çekerek “2020 yılı 5 yıllık sözleşmelerin yenilenmesi açısından bayiler için kritik bir yük. Yapılan düzenlemelerle,Türkiye’de akaryakıt kaçakçılığı neredeyse bitme noktasına gelmiştir. Bizim beklentimiz düzgün ve doğru bayinin mağdur olmamasıdır. Rafineri fiyatı belirlerken dağıtıcı neden fiyatı belirtmez onu anlamıyoruz. Bu ayın sonuna kadar kayıt dışının, vergiler dışında akaryakıt satmanın son bulacağını düşünüyorum. Sivil toplum kuruluşları hak arama platformudur. Tek başımıza hareket etmemeliyiz,sendikalarımıza, kuruluşlarımıza destek olmalıyız. Bizim duruşumuz ne olursa olsun bayinin lehine olmayacak her şeyin karşısında olmaktır” dedi.

Okumuş ayrıca, “Bayiler için kritik önemde bilgilerin verileceği toplantılarımıza tüm bayilerimizin katılması gerektiğine inanıyoruz. Biz bu toplantıları hiç bir beklentimiz olmadan, tamamen bayilerimizin yararına düzenliyoruz” ifadelerini kullandı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir