Akaryakıt

PÜİS Kocaeli’deki bayileriyle bir araya geldi

AA

PÜİS, son dönemde yapılan mevzuat değişiklikleri konusunda bayilerini bilgilendirmek amacıyla bugün Kocaeli’ndeki bayileriyle bir araya geldi.

PÜİS Bölge Bayi Toplantıları’nın ilkini 30 Ekim 2019 tarihinde Ankara’da başlattı. Kasım ayı boyunca devam eden toplantılarla PÜİS birçok şehirde bayileriyle bir araya geldi.

PÜİS gerçekleştirdiği Kocaeli Bölge Bayi Toplantısı’nda akaryakıt ve LPG bayilerini çok yakından ilgilendiren yeni mevzuat düzenlemeleri konularında üyelerini ve bayilerini bilgilendirdi.

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Son dönemde akaryakıt ve LPG sektörlerini yakından ilgilendiren çok sayıda mevzuat düzenlemesi yapıldı. Öte yandan 2020 yılı 5 yıllık sözleşmelerin yenilenmesi açısından bayiler için kritik bir yük. Yapılan düzenlemelerle,Türkiye’de akaryakıt kaçakçılığı neredeyse bitme noktasına gelmiştir. Kaçakçılıkla ilgili çok doğru önlemler alınıyor artık tamamen bundan kurtulacağımıza eminim. Bizim beklentimiz düzgün ve doğru bayinin madur olmamasıdır. Rafineri fiyatı belirlerken dağıtıcı neden fiyatı belirtmez onu anlamıyoruz. Sivil toplum kuruluşları hak arama platformudur. Tek başımıza hareket etmemeliyiz,sendikalarımıza, kuruluşlarımıza destek olmalıyız. Bizim duruşumuz ne olursa olsun bayinin lehine olmayacak her şeyin karşısında olmaktır.”

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş toplantı sonunda bayilerin sorularını da cevapladı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: #
Son güncelleme: 14:52 14 Aralık 2019