Akaryakıt

PÜİS, EPDK’ya bir dizi ziyaret gerçekleştirdi

AA

Bayilerin gündeminde bulunan sorunları ilgili bakanlıklara taşımaya hazırlanan PÜİS, bu sorunları istişare etmek amacıyla EPDK’ya bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Genel Başkan İmran Okumuş başkanlığında Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan PÜİS heyeti bugün EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, EPDK Kurul Üyesi Dr. Muhammed Mustafa İzgeç, EPDK Denetim Dairesi Başkanı Yılmaz Tamer, EPDK Petrol Piyasası Dairesi Abdullah İnce ve EPDK LPG Piyasası Dairesi Başkanı Muhammed Demir’i ziyaret etti.

Ziyarette kar marjları, nakliye ücretleri, idari para cezaları, taşıt tanıma sistemi ile yapılan satışlar, maliyetin altındaki fiyatlarla yapılan satışların yarattığı haksız ve yıkıcı rekabet, otomasyon katkı ve bakım bedeli, kredi kartı komisyonları, sorumlu müdür uygulaması, finansal promosyonlar, intifa hakkı terkin harcı, dağıtım şirketi kurma şartları, akaryakıt üzerinden yapılan vergi kaçakçılığı, petrol ve LPG piyasası kanunlarının revizyonu konuları masaya yatırılarak istişare edildi.

Sorunların çözümü için ziyaretlerini sürdürecek olan PÜİS, EPDK nezdinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde yapılan istişareleri ilgili bakanlıklarla paylaşacak.

 Yorumlar

 1. Avatar sabri önder dedi ki:

  PUİS; Ne kadar çok seviyorsun sonuç alamadığını bile bile protokol ziyaretleri yapmayı.
  Geçiş döneminde kesilen İdari para cezalarının çözümü Başkan Erdoğan’da.
  10 yıl geçti yaklaşık üzerinden…
  Yapılan haksızlığı bir kez Sayın Başkan’a anlatabilsen bu iş biter.
  Üstelik hem Anayasa Mahkemesi (2015 yılında) cezaları öldürücü buldu, hem de Danıştay (2018 yılında) soruşturma yapılmadan ceza kesilmesi ile ilgili yönetmenliği iptal etti.
  Sayın PUİS, türbinlere oynamayın, sahaya inin, çözüm Başkan Erdoğan’da.
  NE YAPIN NE EDİN REİSLE GÖRÜŞÜN…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 16:43 11 Eylül 2018