Akaryakıt

Petronas’tan yeni Iveco S-Way serisine yeni motor yağı

AA

Petronas, ticari araç üreticisi Iveco’nun yeni ağır vasıta aracı Iveco S-Way için tasarlanıp üretilen yeni motor yağı Petronas Urania Next 0W-20’yi pazara sundu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Iveco standardı TLV LS’ye uyan ve standart motor yağlarına göre yüzde 2.5’e varan yakıt tasarrufu sağlayan Urania Next 0W-20, toplam sahip olma maliyetlerini azaltmaya, motor ömrünü uzatmaya ve karbondioksit emisyon değerlerini düşürmeye yardımcı oluyor. Euro 6 motor teknik gereksinimlerini karşılayarak daha da üzerine çıkma, tortu oluşumunu önleme, sürtünmeyi azaltma ve motor bileşenlerinin dayanıklılığını koruma olmak üzere dört noktada mükemmele ulaşarak maksimum motor güvenilirliğini sağlama hedefiyle tasarlandığı belirtilen Urania Next 0W-20’nin, gelişmiş soğuk çalıştırma özellikleriyle de kutup soğukları dahil olmak üzere tüm hava koşullarına uygunluk sağladığı ifade edildi.

ÜST SEVİYE AĞIR VASITA MOTOR YAĞI

Yakıt Tasarruf Paketli (FEP) Cursor motorlarla donatılan Iveco S-Way serisi için önerilen Urania Next 0W-20, Iveco’nun Euro 6 normlu Cursor 11 ve 13 litrelik motorlarında kullanılıyor. Tüm Petronas Urania motor yağları gibi Petronas Urania Next 0W-20’nin de Iveco ve FPT Industrial ihtiyaçlarına göre, işbirliği içinde tasarlandığı ve Contractual Technical Reference Number  (C.T.R I139.D14) ile belgelendiği da açıklandı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: #, #
Son güncelleme: 15:18 22 Kasım 2019