Akaryakıt

Petrol Ofisi’nden ‘perakende’ atağı

AA

Petrol Ofisi’nde Perakende Departmanı yönetimine üç yeni atama gerçekleştirildi. Sektörün deneyimli isimlerinden oluşan atamalarda Petrol Ofisi Perakende Yatırım Müdürlüğü görevine Mahmut Çil, Petrol Ofisi Perakende Satış Müdürlüğü görevine Mustafa Cem Aşık, Petrol Ofisi Perakende Ticaret Müdürlüğü görevine ise Savaş Güngör getirildi.

Petrol Ofisi’nde Perakende Departmanı yönetimi, sektörün deneyimli isimlerinden oluşan üç atama ile birlikte daha da güçlendirildi. Petrol Ofisi Perakende Departmanı yönetimindeki ilk atama, Kasım 2018’de gerçekleştirildi ve Mahmut Çil, Petrol Ofisi Perakende Yatırım Müdürü olarak atandı. 2019 yılı başında gerçekleştirilen diğer iki atamayla birlikte Mustafa Cem Aşık, Petrol Ofisi Perakende Satış Müdürlüğü ve Savaş Güngör de Petrol Ofisi Perakende Ticaret Müdürlüğü görevlerini üstlendiler.

‘Yeni atamalarla yönetimimizi daha da güçlendirdik’

Petrol Ofisi Perakende Direktörü Yiğit Meral, atamalara ilişkin yaptığı açıklamada, “Petrol Ofisi, Türkiye akaryakıt pazarının geleneksel lideri olarak, satış rakamları, istasyon sayısı vb. gibi salt nicelik olarak değil, kurumsal kültürü, felsefesi, yönetim yapısı gibi nitelikleri ile de sektöründe örnek bir kuruluş. Perakende alanında da yaptığımız güncellemeler ve sektörün deneyimli isimlerinden oluşan yeni atamalarla yönetimimizi daha da güçlendirdik. Petrol Ofisi Perakende Satış Müdürlüğü görevini üstlenen Mustafa Cem Aşık, 15 yıllık tecrübesiyle kariyerinin tamamını Petrol Ofisi’nde geçiren bir isim. Petrol Ofisi Perakende Yatırım Müdürlüğü görevini üstlenen Mahmut Çil, 14 yıllık tecrübesi ile, Petrol Ofisi Perakende Ticaret Müdürlüğü’nü üstlenen Savaş Güngör de 21 yıllık kariyeri ile sektörümüzün deneyimli isimlerinden. Kariyerlerinin tamamını akaryakıt sektöründe geçiren bu üç arkadaşımızın da, değerli bilgi birikimleri ve uzmanlıkları ile Petrol Ofisi’nin yeni başarılarına imza atacaklarına inancım tamdır” dedi.

Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunu olan Mahmut Çil, Yüksek Lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi Executive MBA bölümünde tamamladı. Akaryakıt sektörüne 2005 yılında BP Petrolleri A.Ş.’de Saha Müdürü olarak adım atan Mahmut Çil, daha sonra sırasıyla Marmara Yatırım Proje Müdürlüğü ve Türkiye İstasyonlar Yatırım Müdürlüğü görevlerini üstlendi. Kasım 2018 itibariyle Petrol Ofisi Perakende Yatırım Müdürlüğü görevine atanan Mahmut Çil, evli ve iki çocuk babası.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi – Mekteb-i Mülkiye İşletme Bölümü mezunu olan Mustafa Cem Aşık, profesyonel iş hayatına 2004 yılında Petrol Ofisi’nde Sivas Saha Müdürü görevi ile başladı. Kariyerinin tamamını Petrol Ofisi’nde geçiren Mustafa Cem Aşık daha sonra çeşitli bölgelerde Saha Müdürlüğü görevlerini üstlendi. Doğu – Güneydoğu Bölge Müdürlüğü, Marmara Bölge Müdürlüğü, Filo Satış Müdürlüğü, Marmara Yatırım ve Satış Müdürlüğü gibi çeşitli pozisyonlarda görev aldı. 2019 itibariyle Petrol Ofisi Perakende Satış Müdürlüğü görevini üstlenen Mustafa Cem Aşık, evli ve iki çocuk babası.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olan Savaş Güngör, 1998 yılında BP Petrolleri A.Ş.’de Ticari Yakıtlar Departmanı’nda Müşteri Temsilciliği görevi ile sektöre adım attı. Sırasıyla Saha Müdürlüğü, Türkiye Satış Müdürlüğü pozisyonlarını sürdüren Savaş Güngör Perakende Satışlar bölümünde ise Marmara Bölge Müdürlüğü ve Satış Operasyonları Müdürlüğü görevlerini yürüttü. 2019 itibarı ile Petrol Ofisi Perakende Ticaret Müdürlüğü görevini üstlenen Savaş Güngör, evli ve bir çocuk babası.

‘Akaryakıt dışı faaliyetlerimiz bu yıl daha öne çıkacak’

Petrol Ofisi Perakende Departmanı olarak 2018 yılını değerlendiren ve 2019 hedeflerine de değinen Yiğit Meral, şunları söyledi: “2018 yılında tüm performans hedeflerimizi gerçekleştirdik. İstasyon sayımızı da arttırarak büyümemize devam ettik. 2018 yılındaki gelişmelere baktığımızda, proaktif bir yönetim ile çok başarılı sonuçlar elde ettiğimize inanıyorum. 2019’da da büyüme hedeflerimiz doğrultusunda istasyon sayımızı arttırmak istiyoruz. 2019, aynı zamanda hizmet kalitemizi yeni zirvesine çıkarmak ve hali hazırda sektörüne referans oluşturan müşteri memnuniyetimizi daha da yukarı çekmek için bazı projelerimizi devreye alacağımız bir yıl olacak. Perakendecilik konusunda bir yandan hizmet kalitemizi daha da arttırırken, bazı ortaklıklar ile de yeni hizmetler sunmak istiyoruz. Akaryakıt dışı faaliyetlerimiz bu yıl daha öne çıkacak. Müşterilerimizin sadece yakıt ihtiyaçlarını değil, diğer tüm önemli ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çalışmalarımız devam ediyor. Aynı zamanda bayilerimiz ile daha yakın çalışarak, verimliliğimizi arttırmak ve her alanda kalitemizi daha da yukarıya taşımak istiyoruz. Sektörün en büyük firması olarak, pozisyonumuzu pekiştirmek ve örnek olma misyonumuzu bir lidere yakışır şekilde daha da geliştirmek, gelecek hedeflerimiz arasında yer alıyor.”

Petrol Ofisi, ‘Maximus Usta Buluşmaları’ ile 6 bin ustaya ulaşacak

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir