Akaryakıt

Petrol Ofisi, madeni yağlar pazarında iddiasını sürdürüyor

AA

Petrol Ofisi, Türkiye madeni yağlar ve kimyasallar pazarındaki rolünü, 2010’dan bu yana yüzde 28,6’yı bulan pazar payı ile 10’uncu yılına taşıdı.

Petrol Ofisi Madeni Yağlar, 2019’da 4 kıtada 33 ülkeye 11 bin tona yakını ihracat olmak üzere, toplamda 120 bin tonu aşan satış rakamına ulaştı. Şirketten yapılan açıklamada, Kocaeli Derince’de bulunan ve yıllık 144 bin tonluk üretim kapasitesine sahip olan Petrol Ofisi Madeni Yağ fabrikasının, 15 bin ton bitmiş ürün, 50 bin ton ham ve yarı madde olmak üzere toplam 65 bin ton depolama kapasitesi bulunduğu bildirildi.

Şirket ayrıca, Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi (POTEM) ile Ar-Ge ve teknoloji alanında da çalışmalar yürütüyor. 84’ü TÜRKAK’tan akredite olmak üzere ulusal ve uluslararası metotlarla toplam 155 farklı test yapılabilen POTEM’de yılda ortalama 150 bin test gerçekleştiriliyor. Petrol Ofisi Madeni Yağlar, sahip olduğu teknoloji ve Ar-Ge gücü ile başta Maxima ve Maximus olmak üzere ürettiği 350’nin üzerinde ürün ile Türkiye’nin madeni yağ alanındaki ihtiyaçlarını tek çatı altında karşılayabiliyor.

“ATILAN ADIMLARIN SONUÇLARINI KISA SÜREDE ALMAYA BAŞLADIK”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, Petrol Ofisi’nin madeni yağlar alanında elde ettiği başarının tesadüfi olmadığını söyledi. Şiper, bu başarının, liderlik sorumluluğu ile her alanda attıkları doğru ve güçlü adımların bir sonucu olduğunu ifade etti. Petrol Ofisi CEO’su Şiper, “Hayata geçirdiğimiz sistemimiz, stratejimiz ve çalışmalarımızla ne kadar doğru bir yolda ilerlediğimizin bir göstergesi olarak, bizler için ayrı anlamlar da taşıyor” açıklamasında bulundu.

Petrol Ofisi olarak her alanda hayata geçirdikleri projelerin sonuçlarını kısa sürede almaya başladıklarını belirten Selim Şiper, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yönetimsel süreçlerden organizasyonel yapımıza, IT altyapımızdan ürünlerimize, hizmetlerimize kadar birçok alanda önemli geliştirmeleri hayata geçirdik. Petrol Ofisi gibi dev bir yapıda eş zamanlı olarak birçok alanda attığımız bu önemli ve güçlü adımlar, kısa sürede ilk sonuçlarını vermeye başladı. Madeni yağlar pazarında elde ettiğimiz bu önemli başarı da, kaydedilen bu gelişmelerin en güncel ve en güzel göstergelerinden biridir. Petrol Ofisi, halihazırda madeni yağlar ve kimyasallar pazarında 2010 yılından bu yana liderliği aralıksız şekilde sürdürüyordu. Bununla birlikte bu mevcut güçlü konumunu, üründen dağıtım ağına kadar her alandaki çalışmalarıyla daha da geliştirerek madeni yağ pazarında liderliğe ulaştı. Bu başarının altında öncelikle Madeni Yağlar Direktörlüğü’ndeki arkadaşlarımızdan, iş ortaklarımıza kadar birçok kişinin imzası bulunuyor.”

Petrol Ofisi, madeni yağlar pazarında iddiasını sürdürüyor

“LİDERLİĞİ GELECEK YILLARA TAŞIMAK ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ”

Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu ise konuyla ilgili değerlendirmesinde, “Elde ettiğimiz bu geleneksel başarının temelinde, hep daha iyiyi arayan, tutkuyla ve birbirine kenetlenmiş bir takım olarak çalışan arkadaşlarımız ile her bölgede Petrol Ofisi bayrağını gururla dalgalandıran iş ortaklarımızın imzası bulunuyor” dedi. Gürsu, elde ettikleri başarıda, sahip oldukları zengin ürün portföyünün, yaptıkları sürekli geliştirmelerin ve müşterilerin işini kolaylaştırmak amacıyla verilen hizmetlerin de etkili olduğunu söyledi. Gürsu, “Petrol Ofisi’ne yakışır şekilde bu liderliği gelecek yıllara da taşımak öncelikli hedefimiz” dedi.

“HER ALANDA YAPTIĞIMIZ GELİŞTİRMELER BAŞARIYI GETİRDİ”

Yaygın dağıtım ağı ile tüm Türkiye’ye ürün ve hizmet ulaştırdıklarına vurgu yapan Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu, elde ettikleri başarıya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Türkiye’nin her bölgesine ulaşan distribütörlerimiz ve Petrol Ofisi’nin yaklaşık 1770 istasyonunun yanı sıra 16 bin satış noktası ile ülkemizin en büyük ve yaygın dağıtım ağına sahibiz. Türkiye’nin en büyük altyapılarından birine, POTEM gibi alanındaki en gelişmiş merkezine, 79 yıllık bir bilgi birikimine ve ileri teknolojiye sahibiz. Ar-Ge gücümüzle, sürekli geliştirmeler yapıyor, yenilikçi ürünler çıkarıyoruz. Kazanılan yeni kurumsal müşterilerimizle portföyümüzü daha da güçlendirdik. Otomotiv segmentinde önde gelen markalarla servis anlaşmaları gerçekleştirdik. Ayrıca orijinal ekipman üreticileri ile de ilk dolum ve servis anlaşmalarımızı geliştirdik.”

Petrol Ofisi, madeni yağlar pazarında iddiasını sürdürüyor

“PETROL OFİSİ HER ZAMAN MÜŞTERİLERİNİN YANINDA”

Gürsu, müşteri odaklı hizmetlerine devam ederek her daim müşterilerinin yanında olduklarının altını çizdi. Gürsu, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Her zaman müşterilerimizin yanında ve yakınında olmaya devam ettik. Titizlikle yürüttüğümüz müşteri memnuniyeti anketlerinden çıkan her sonucu tek tek değerlendiriyoruz ve müşterilerimizi dinliyoruz. Bu sayede onların bugünkü ve gelecekteki beklentilerine yönelik ürün ve hizmetlerimizi sürekli geliştiriyoruz. Bunun yanı sanayi tarafındaki kurumsal müşterilerimizle de büyük bir koordinasyon içindeyiz, ürün geliştirme aşamasında dahi birlikte çalışıyoruz. Sonuç itibari ile tüm bu yoğun çalışmalarımız neticesinde aldığımız sonuçlar, bize 2019 yılında Türkiye madeni yağlar pazarı liderliğini getirdi.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir