Akaryakıt

OYAK’tan çalışanlarına Total açıklaması

AA

Total ve M Oil’in satın alımı hakkında Demirören Holding’le görüşmelere başlayan OYAK, çalışanlarına konuyla ilgili bir bilgilendirme mektubu gönderdi.

Demirören Holding’le Total ve M Oil’in satın alımı konusunda görüşmelere başladığını açıklayan OYAK, çalışanlarını konu hakkında bilgilendirdi. OYAK yönetiminden çalışanlara gönderilen mektupta görüşmenin detayları ve amacı açıklandı.

Söz konusu satın alım işlemi için başlayan girişimlerin “Milli sanayi, daha yüksek istihdam, kaliteli hizmet vizyonu ve stratejik sektörlerde konumlanma, sektörel çeşitlilik ile kapsamlı büyüme” hedefleri kapsamında gerçekleştirildiği ifade edilen mektupta, “OYAK’ı geleceğe taşıyacak hamlelerde bulunuyoruz, yarım asrı aşkın deneyimimiz ve gücümüzle yeni bir atmanın gururunu yaşıyoruz” denildi.

Şirketin stratejik bir hamlede bulunarak TOTAL Oil Türkiye ve M Oil şirketlerinde yaklaşık 900 istasyonla yürütülen akaryakıt ve otogaz operasyonlarını satın almak üzere Demirören Holding’le görüşmelere ve kapsamlı inceleme sürecine (due diligence) başlandığı açıklanan mektupta şu ifadelere yer verildi:

”OYAK olarak bu gelişmeyi kurumumuz ve paydaşlarımız için bir fırsat olarak değerlendiriyor, önümüzdeki dönemde stratejik sektörlerde konumlanma ve sürdürülebilir büyüme hedeflerimize uygun olarak faaliyette bulunduğumuz tüm iş kollarında yapılacak yatırımlara olumlu katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu gelişmenin OYAK Grubu’na hayırlı olmasını diliyoruz.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir