Akaryakıt

OYAK, Total ve Moil için Demirören Holding’le görüşüyor

oyak total rekabet kurum
AA

OYAK, akaryakıt ve otogaz dağıtım şirketleri TOTAL ve M Oil’in satın alımı konusunda Demirören Holding ile görüşmelere başladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, TOTAL Oil Türkiye ve M Oil şirketlerinde yaklaşık 900 istasyon ile faaliyet gösteren Demirören Holding ile masaya oturan OYAK, satın alma için kapsamlı inceleme sürecini başlattı. Açıklamada ‘Yeni sektörlere odaklanarak sürdürülebilir büyüme’ stratejisine sahip olduğu ifade edilen OYAK’ın, şirketlerde kapsamlı incelemelerde bulunacağı belirtildi.

“FIRSAT OLARAK GÖRDÜĞÜMÜZ YATIRIMLARA DEVAM EDECEĞİZ”

Kaynakların verimli kullanılması, varlıklardan sürdürülebilir maksimum getiri elde edilmesi ve ülke ekonomisine katkıda bulunma hedefi ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirten OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, Türkiye’nin en büyük ikinci sanayi grubu olarak, milli ekonominin kalkınmasına 58 yıldır hizmet ettiklerini söyledi. Türkiye’de ve dünyada fırsat olarak gördükleri yatırımlara devam edeceklerini belirten Erdem, “Milli sanayi, daha yüksek istihdam, daha kaliteli hizmet vizyonumuz ve stratejik sektörlerde konumlanma, sektörel çeşitlilik ile sürdürülebilir büyüme hedeflerimiz kapsamında OYAK’ı geleceğe taşıyacak hamlelerde bulunuyoruz. 30’un üzerinde ana sektörü doğrudan etkileyen ve yaklaşık 150 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayan akaryakıt dağıtım sektörünü de değerlendiriyoruz. Farklı iş kollarında arayışlarımız ile bir yandan sayısı 400 bini aşan üyelerimize yüksek kalitede hizmet sunup birikimlerine reel getiri sağlarken, diğer yandan da ülkemizin büyüme ve istihdam yaratma hedeflerine ortak olmaya devam edeceğiz.” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir