Akaryakıt

Otomasyon uygulamasında Temmuz ayından itibaren yeni bir dönem başlıyor

AA

Otomasyon 2.0 EPDK’nın  otomasyon sisteminin etkinliğini arttıracak ve sisteme yeni işlevler kazandıracak düzenlemeleri yakında yürürlüğe girecek.

Çok daha etkin bir sisteme kavuşulacak

EPDK otomasyon sistemini daha da geliştirmek için çalışmalarına devam ediyor. “UE-4 Detaylı Günlük Bayi Raporu” ile hem dağıtıcıların, hem Kurumun hem de kolluk kuvvetlerinin bayileri uzaktan denetleyebileceği sistemi geliştirilerek daha da etkin bir rapor oluşturulacak. Bu sistemle birlikte denetçi, istasyona gitmeden uzaktan bir denetim kapasitesine sahip olacak. Otomatik oluşan raporun ardından sahada yerinde bir denetimle çok daha etkin bir sisteme kavuşulacak.

Düzenlemenin bir başka yönü de dağıtıcı lisans sahiplerine avantaj sağlıyor. Dağıtıcılar, bu rapor üzerinden tank bazlı olacak şekilde tank, pompa ve satış verileri arası çapraz kontrol, uyumsuzluklar durumunda farkların doğrudan listelenmesi, gün gün bayi otomasyon sistemini analiz edebilme gibi yeni yetkinliklere sahip olacak. Sistem, bayi tarafında da önemli değişiklikleri beraberinde getiriyor. Sistemin Temmuz ayında yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Haberin tamamı için tıklayınız…

Otomasyon 2.0Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir