Akaryakıt

OPET Kadın Gücü Projesi’ne özel ödül

AA

‘Kadın Gücü Projesi’ni hayata geçiren OPET, Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu tarafından kadın istihdamına sağladığı katkı ve gösterdiği kararlılık nedeniyle özel ödüle layık görüldü.

Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED), 21 Kasım tarihinde İstanbul Raffles Hotel’de “Gelecek Zirvesi” ismiyle 3. Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.  Otomotiv sektörünün yanı sıra ekonomi, siyaset, medya ve bilim dünyasından da pek çok ismin ağırlandığı organizasyon kapsamında dernek tarafından kadın istihdamına destek veren kurum, kuruluş ve kişilere de ödül verildi. İki yıl önce “Otomotiv Bakım Sektöründe Kadın İstihdamı” projesini başlatan ve kadınların sektörel iş kollarında meslek sahibi olmasını sağlayan TOBFED, istasyonlarında kadın istihdamı konusunda gösterdiği kararlılık ve  ‘Kadın Gücü Projesi nedeniyle OPET’i özel ödüle layık buldu. OPET adına verilen bu ödül, OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk’e CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından takdim edildi.

“KADINLARIN BAŞARIYLA ÇALIŞTIĞINI GÖZLEMLİYORUZ”

OPET Yönetim Kurucu Üyesi Nurten Öztürk; “OPET olarak tüm faaliyetlerimizde ülkemize yönelik duyarlılığımızla toplumsal konularda yeni değerler yaratmaya çalışıyoruz. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve İŞKUR iş birliği ile OPET istasyonlarında kadın istihdamının artırılmasına yönelik olarak hayata geçirilen Kadın Gücü Projesi de bu amaçla uyguladığımız projelerimizden biri” dedi. Öztürk şöyle devam etti: “İş hayatında kadınların varlığını artırmak ve çalışma hayatında fırsat eşitliğine destek olmak amacıyla başlattığımız “OPET Kadın Gücü” Projesi her geçen gün güçlenerek büyümeye devam ediyor. Bu proje ile mesleğin cinsiyeti olmadığı algısının toplumsal düzeyde benimsenmesine destek olmayı ve enerji sektöründe kadınlara iş olanağı yaratarak ekonomik ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. İstasyonlarımızda çalışmaya başlayan kadın çalışanlarımızın çoğalmasıyla birlikte verimliliğin ve hizmet kalitesinin daha da arttığını görüyor, bugüne kadar erkek işi olarak görülen akaryakıt satış yetkilisi, istasyon yöneticisi gibi pozisyonlarda kadınların başarıyla çalışmasından mutluluk duyuyoruz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir