Akaryakıt

Opet Fuchs’tan Otokar araçlarına özel üretim

AA

Opet Fuchs tarafından Otokar için özel olarak üretilen ‘Otokar Spectra’ madeni yağ ürün lansmanı yapıldı. Opet Fuchs, Otokar ile iş birliği yaparak Otokar araçlarına özel motor yağı, şanzıman yağı, aks yağı ve antifiriz üretti.

Otokar ile Opet Fuchs’un ilk dolum tedariğindeki iş birliğinin devamı olarak hayata geçirilen Otokar Spectra orijinal yağları, Otokar’ın yetkili servislerinde ve yedek parça bayilerinde sunulmaya başladı. Otokar’a özel olarak üretilen Otokar Spectra orijinal yağları, Otokar araçları için daha uzun bakım periyodu ve daha uzun motor ömrü sağlıyor.

Otokar Spectra daha fazla performans ve uzun motor ömrü sağlıyor

Opet Fuchs tarafından geliştirilen Otokar Spectra orijinal motor yağları, şanzıman yağları ve antifirizlerle Otokar kullanıcıları, araçlarından maksimum performansı ve motor verimliliğini elde edecek. Ar-Ge’si Opet Fuchs mühendisleri tarafından yapılan Otokar Spectra, Otokar markasının tüm araçlarında resmi onaya sahip orijinal yağ markası olarak piyasaya sürüyor.

Otokar Spectra güvencesiyle en yüksek güç için en düşük motor iç sürtünmesi, daha uzun yağ değişim aralığı, daha temiz ekipman, daha uzun araç ve ekipman ömrü, çevreye uyumlu, yüksek performanslı ve daha düşük araç bakım maliyeti sağlıyor. İlk olarak, 12 metre şehir içi ulaşımda kullanılan Kent LF otobüslerinde  test edilen Otokar Spectra DEO LD DTZ 10W-40 motor yağı, İstanbul trafiğinin yoğun olduğu ve sürekli dur-kalk yapılan trafik güzergahında, dik rampa iniş ve çıkışlarda binlerce kilometre denendi.

Belli aralıklarla Opet Fuchs’un TÜRKAK 17025 akreditasyon belgesine sahip madeni yağ laboratuvarlarında incelenen Opet Spectra DEO LD DTZ 10W-40, motor üreticilerinden tam not alarak yağ değişim aralığının 20 bin km’den 40 bin km’ye çıkarılabilmesi için onaylandı. 40 bin km’lik bakım periyoduyla birlikte, KENT LF şehir içi otobüsü, kullanıcılarına daha az bakım maliyeti, daha fazla performans ve daha uzun motor ömrü sunmuş oldu.

“Ağır şartlarda çalışmaya göre formüle edildi”

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Hasan Basri Akgül, Otokar Spectra’nın kullanılmasının araçların ömrünü ve performansını artırdığına değinerek; “Bu yağ ağır şartlarda çalışmaya göre formüle edilmiş ve test edilmiştir. Sadece normal bir laboratuvar yağı değil. Dolayısıyla kullanıcı açısından avantaj sağlayacağı için pazarda da talep olacaktır. İlk etapta ürünümüzün ulaşımını bayilerimiz ve servisler aracılığıyla pazara sunacağız. İlk etaptaki hedefimiz servislerde kullanılan yağın yüzde 50’sini kısa bir süre içinde verebilmek. Zaman içerisinde yüzde 70-80’lere çıkacaktır diye düşünüyoruz” diye konuştu.

‘Kullanıcılarımız Otokar Spectra ile en yüksek kalite yağları kullanacak’

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin, Otokar’ın en büyük önceliklerinden birinin ürünlerinin sağladığı memnuniyeti artırmak ve müşterilerine fayda yaratmak olduğunu belirterek şunları söyledi: “Otokar Spectra ile otomotiv sektöründe araç bakımındaki en önemli kalemlerden biri olan motor yağı, transmisyon ve aks yağı, antifiriz gibi ürünlerde kullanıcılarımıza ek bir fayda sağlamayı hedefledik. Öncelikle, araçlarımızda kullanılacak madeni yağ standartlarını belirleyerek, araçlarımızın performansını artırmayı amaçladık. Bu ihtiyacı karşılamak üzere; sektöründeki öncülüğü, deneyimi ve uluslararası bilgi birikimi ile ön plana çıkan Opet Fuchs ile birlikte çalışmaya karar verdik. Bu iş birliği çatısı altında ortaya çıkan madeni yağ ürünleri Otokar Spectra markası altında toplandı. Spectra markasının kök anlamı çeşitlilikten geliyor. Hem ticari hem askeri araçlarımızda güvenle kullanılabilecek olup tavsiye ettiğimiz orijinal madeni yağ markasıdır. Otokar Spectra ile kullanıcılarımız en yüksek kalite yağları kullanırken, araçlarından en üst performansı elde edecek ve optimum koruma sağlayacaklar.”

‘İş birliklerimizi artırmaya ve geliştirmeye devam ediyoruz’

Otokar için toplamda 9 motor yağı, 11 dişli yağı ve 2 antifiriz geliştirdiklerini belirten Opet Fuchs Genel Müdürü Murat Seyhan “Yenilikçilik, bizim için vazgeçilmez stratejik bir odak noktasıdır. Bu nedenle yenilikçi iş modelleri için entegrasyonların yanı sıra OEM’lerle iş birliklerimizi artırmaya ve geliştirmeye devam ediyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına kulak verme ve değişen beklentilerini anlamaya dayalı ürün geliştirme amacımızda olumlu sonuçlar alıyoruz. ‘Müşteriye özel ürün’ geliştirme anlayışımızla, onların ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan özel ürünler geliştiriyoruz. Otokar markası için geliştirdiğimiz Otokar Spectra orijinal yağları ile artık Otokar araç kullanıcıları, daha uzun motor ömrü, daha yüksek performans elde edecek” şeklinde konuştu.

Murat Seyhan, Opet Fuchs’ un ortaklarından gelen 90 yılı aşkın bir tecrübe ile madeni yağ sektörünün öncü bir şirketi olarak Türkiye’de faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi.

Otokar Spectra lansmanı gerçekleştiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 9:54 1 Şubat 2019