Akaryakıt

OMV, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dahil oldu

AA

OMV, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’ne (DJSI World) giren tek Avusturyalı şirket oldu. Dow Jones Sürdürülebilirlik ™ Dünya Endeksi, uzun vadeli ekonomik, çevresel ve sosyal kriterlerin değerlendirilmesine dayalı olarak sürdürülebilir liderlik açısından S & P Global Endeksi’ndeki 2 bin 500 şirketin ilk yüzde 10’luk dilimini oluşturuyor.

OMV Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Rainer Seele “Günlük faaliyetlerimizin yanı sıra stratejimizin bir parçası olan yoğun sürdürülebilirlik konusundaki çabalarımızla kurumsal sürdürülebilirlik için “altın standardı” temsil eden RobecoSAM’ın finansal, çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) faktörlerini sağladık. Bunun da derecelendirme kuruluşları tarafından da takdir edilmesinden dolayı gurur duyuyoruz. Bu başarı, petrol ve doğal gazın en sorumlu şekilde üretilmesine ve pazarlanması konusundaki özverimizi teyit ederken, enerjide yeni bir döneme geçilmesine de katkıda bulunuyor” dedi.

RobecoSAM ESG Ratings Başkanı Manjit Rus ise “OMV’yi DJSI dünyasına dahil olduğu için kutluyorum. DJSI’da gıpta edilen bir yer için rekabet eden şirketler, sürdürülebilirlik uygulamalarını sürekli olarak geliştirmeye zorluyor. Biz de kendini, ölçülebilir olumlu etkilere ulaşmaya adayan şirketlerin sayısının artmaya devam ettiğini görmekten dolayı memnuniyet duyuyoruz” dedi.

OMV’nin Çevresel, Sosyal ve Yönetişim performansındaki mükemmelliği, şirketin ISS-oekom tarafından yapılan en son değerlendirmesinden sonra elde ettiği ‘Prime Status’ tarafından da teyit edildi. OMV, aynı zamanda altıncı kez üst üste MSCI’dan aldığı AAA skorunu korudu. Bu başarılara sahip olan OMV, sürdürülebilirlik konusunda küresel sektör liderleri arasında yer alıyor.

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 14:34 19 Eylül 2018