Akaryakıt

MPT, yeni belgesini aldı

AA

MPT, Kamera Kontrollü Akustik Sızdırmazlık Testi faaliyetine yönelik olarak Türk Akreditasyon Kurumu’ndan aldığı TS EN ISO/IEC 17020 A tipi Muayene Kuruluşu belgesiyle faaliyetlerine başladı.

MPT Çevre Çözümleri, Kamera Kontrollü Akustik Sızdırmazlık Testi faaliyetine yönelik olarak Türk Akreditasyon Kurumu’ndan aldığı TS EN ISO/IEC 17020 A tipi Muayene Kuruluşu belgesiyle faaliyetlerine başladı.

“MPT EN YENİLİKÇİ ŞİRKETLERDEN BİRİ”

MPT Çevre Çözümleri’nin ortakları Mepsan ve İtalyan Petroltecnica’nın güç ve tecrübeleriyle Türkiye’de ilk kez Kamera Kontrollü Akustik Sızdırmazlık Testi faaliyetine yönelik olarak Türk Akreditasyon Kurumu’ndan aldığı TS EN ISO/IEC 17020 A tipi Muayene Kuruluşu belgesiyle faaliyetlerine başladığı ifade edildi. Açıklamada şöyle denildi, “Yanıcı, Yanıcı Olmayan Yer Altı/Üstü Sıvıların ve Likit Petrol Ürünlerinin Depolandığı Tanklar ve Bağlı Bulunduğu Hatlar” kapsamımız dahilinde. Bu çerçevede akaryakıt istasyonlarındaki tanklar ve boru hatlarına ilişkin testleri gerçekleştireceğiz. MPT kapsamı dahilinde Türkiye’de bu belgeye sahip en yeni ve yenilikçi şirketlerden biridir. TS EN ISO/IEC 17020 belgesine sahip A tipi muayene kuruluşu olan firmamız yer altı/yer üstü tankları ve bağlı olan boru hatlarında TSE’nin ve diğer resmi/özel kurumların talep edebileceği yasal yükümlülüklere uygun, ulusal & uluslararası geçerliliği olan muayene test raporunu hazırlıyor. Bu çerçevede istasyon devirlerinde, TSE belgesi yenilemelerinde, periyodik kontrollere de yönelik olarak test hizmetini sağlayabiliyoruz.”

“KAÇAK VE SIZINTILARI ÖLÇÜMLÜYORUZ”

Test yöntemlerinin ultrasonik ses ölçüm prensiplerine dayandığı vurgulanan açıklamada, “Ölçülen sesler grafik ve tablolara kendi yazılımı sayesinde dönüştürülüyor. Test ekipmanlarımız ile tank içerisindeki delikleri, kritik noktaları tespit edebilmekte, tankın sızdırmazlık durumunu belgelendiriyoruz. Tank içerisine uygulanan çok düşük bir vakum sayesinde, tanktaki delikler sebebiyle ortaya çıkan sesi ekipmanlarımızın sahip olduğu son teknoloji sayesinde tespit ediyoruz” denildi.

SİSTEM ZONE 0’DA ÇALIŞABİLİYOR

Polifemo Kamera Sistemi’nin tank içerisinde benzin ve motorin olsa dahi “Zone 0”da çalışabildiği üzerinde durulurken, tank içerisine azot basılması, tankın diğer gazlarla basınçlandırılması gibi özellikle eskimiş tanklara zarar verebilecek yöntemler kullanılmadan tank içerisini gözlemlemenin mümkün olduğu ifade edildi. Bununla birlikte 100x zoom yapma özelliği tank içerisinde oluşabilecek en küçük çatlak ve deliklerin görüntülü kayıt altına alındığı ve bunun da bir CD içerisinde müşterilere sunulduğu belirtildi. Kameranın bir diğer avantajının da tankı temizlemeden, gazdan arındırmadan hareketli başlığı sayesinde korozyona uğramış ve eskimiş tankları maksimum emniyette görüntülemeye yaradığı ifade edilirken, MPT’nin ortağı Petroltecnica’nın kamera sistemini binlerce tankta kullandığı ve tecrübelerini MPT ile paylaştığı dile getirildi.

“MÜŞTERİLERİMİZE ÇÖZÜM ODAKLI YAKLAŞIYORUZ”

Yapılan açıklamanın devamında ise, “Bu teknoloji ile test işlemimiz diğer geleneksel test metotlarından ayrışıyor ve üstün özellikleriyle ön plana çıkıyor. Görüntülü inceleme sayesinde elde edilen veriler görsel- işitsel ve kartografik çıktıların oluşturulmasını sağıyor. Bütün bu işlemler yer üstünde çalışılarak tank içerisine herhangi bir operatör girişi olmadan gerçekleştiriliyor. MPT Çevre Çözümleri olarak müşteri memnuniyeti ve SEÇ-G kurallarına maksimum özenle, müşterilerimizin ihtiyaçlarında tercih edilen her zaman çözüm odaklı olarak olma hedefiyle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” ifadelerine yer verildi.

‘TÜRKİYE’DEKİ UYGULAMALARIMIZI GELİŞTİRDİK’

MPT Çevre Teknolojileri ve Mühendislik A.Ş. tarafından yapılan açıklamada 2013 yılından bu yana akaryakıt ve LPG sektöründe birçok hizmet sunduklarının altı çizilirken, 2015 yılında yürürlüğe giren ‘Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı Sahalara Dair Yönetmelik’ ile sektörün ‘Çevre’ özelinde daha farklı bakmaya başladığı, yatırım ve anlaşma süreçlerinde çevresel hassasiyetlerin de dikkate alındığının altı çizildi. Bu kapsamda başta İstanbul olmak üzere diğer illerde de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilgili birimlerinin denetim ve incelemeler gerçekleştirdiğinin üzerinde duruldu. Yapılan açıklamada, “Bizler de MPT Çevre Çözümleri olarak petrol, petrokimya, kimya, boya ve daha birçok endüstriye yönelik hizmet ve çözümlerimizi Türkiye’nin dört bir yanında sunduk. Bu çerçevede bütün çalışmalarımız Çevre Komisyonları tarafından onaylanmış ve uygun bulunmuştur. Ürünlerimiz ile istasyonlara ve endüstriyel tesislere yönelik olarak emici ve acil müdahale kitleri ile Çevre Kanuna; Tehlikeli – Tehlikesiz Atık Geçici Depolama Konteynerleri, Atık Yağ-Yakıt Tankı ile Atık Yönetimi Yönetmeliğine; Seperatörler ile Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliğine uygun pazarın dinamiklerine göre Türkiye’deki uygulamalarımızı geliştirdik” denildi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir