Akaryakıt

Motorcu Dostu Trafik projesine Altın Örümcek Ödülü

AA

Motorcu Dostu Trafik projesi, tasarım, kullanıcı deneyimi, teknik alt yapı ve özgünlük kriterlerine göre Türkiye’nin en başarılı pazarlama iletişimi projelerini belirleyen Altın Örümcek Ödülleri’nde sosyal sorumluluk kategorisinde ödül aldı.

Aytemiz ile hayata geçen Motorcu Dostu Trafik sosyal sorumluluk projesi, 2002 yılından bu yana devam eden Türkiye’nin en iyi internet ve dijital uygulamalarının belirlendiği ve bu yıl 17’incisi düzenlenen Altın Örümcek Ödülleri’nde akaryakıt sektöründen ödül alan tek proje oldu. Jüri tarafından değerlendirilerek 1469 proje arasından finale kalan projeler 28 Ağustos- 23 Eylül tarihleri arasında halk oylamasına açıldı. Motorcu Dostu Trafik projesi ise 214 bin 568 oy ile belirlenen 245 proje içerisinde sosyal sorumluluk alanında 3’üncülük ödülünün sahibi oldu.

‘TÜKETİCİYE DOĞRU KANALLARLA ERİŞEMİYORSANIZ BAŞARIYI YAKALAMAK MÜMKÜN DEĞİL’

Ödülle ilgili açıklama yapan Aytemiz Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Özge Kansu Gökçek; “İnternet teknolojileri ve buna bağlı olarak hızla gelişen web temelli işler artık ‘yeni ekonomi’nin temellerini oluşturuyor ve tüm sektörlere yön veriyor. Özellikle Türkiye’de olduğu gibi genç bir nüfus yapısına sahip toplumlarda, dijital ve sosyal medya kullanımı, diğer tüm mecraların önüne geçiyor. Dünyanın en iyi ürünlerine ya da hayal dahi edilemeyecek hizmetlerine sahip olsanız bile, bu yeni mecraları kullanmıyor ve tüketicilerinize doğru kanallarla erişemiyorsanız başarıyı yakalamanız mümkün değil. Biz Aytemiz olarak, özellikle ‘motorcu dostu’ istasyonlarımızın, elektrikli araçlar için oluşturduğumuz ‘hızlı şarj’ adalarımızın, yakıt alımında bir seçenek olarak sunduğumuz ‘self servis’ gibi şaşırtan hizmetlerimizin ve ‘Motorcu Dostu Trafik’ sosyal sorumluluk projemizin iletişimlerinde hep dijital ve sosyal medya kullanımlarımıza ağırlık verdik. Bu yöntemin, doğru kullanıldığı takdirde önemli bir çarpan etkisi ile sağladığı erişimin hızı ve büyüklüğüne hep inandık. Bu yaptıklarınızın, bağımsız kuruluşlarca takdir edilmesi ve ödüllendirilmesi çok değerli. Bu yıl 17’ncisi düzenlenen, dijital ve internet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen ve başarılı projelerin başarısını resmileştiren Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız organizasyonu olan Altın Örümcekte ‘Motorcu Dostu Trafik’ projemiz akaryakıt sektöründe ödül alan tek sosyal sorumluluk projesi oldu” dedi.

TRAFİKTE EMPATİNİN ARTTIRILMASI HEDEFLENİYOR

“Motorcu Dostu Trafik” sosyal sorumluluk projesi “Motorcu Dostu İstasyon” projesinin bir ileri aşaması olarak, “trafikte empati hareketi” söylemi ile 2018 yılında hayata geçti. İlk etabında, yol deneyimleri söyleşileriyle 2 bini aşkın motosiklet sürücüsüne ulaşılarak trafikteki motosiklet ve diğer taşıt kullanıcılarının birbirlerini daha iyi anlaması ve güvenli bir sürüş ortamı sağlanması için birçok etkinlik yapılan projenin, 2019 yılındaki ikinci etabında ise yeni etkinlikler ile bin 500’e yakın motosiklet sürücüsüne ulaşılması planlanıyor. İkinci etabın sonunda toplamda 3 bin 500 kişiye bire bir dokunacak olan proje ile trafikte empatinin arttırılması hedefleniyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: #
Son güncelleme: 17:28 2 Aralık 2019