Akaryakıt

MEDREG’in yeni Başkanı Gülefşan Demirbaş oldu

AA

EPDK Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Gülefşan Demirbaş Akdeniz Bölgesel Enerji Düzenleyicileri Birliği’nin (MEDREG) Başkanlığına seçildi. MEDREG’in İstanbul’da düzenlenen 26. Genel Kurulunda yapılan oylama sonucu Başkanlığa seçilen Demirbaş 2 yıl süreyle bu görevi yürütecek. EPDK Doğal Gaz Dairesi Grup Başkanı Bağdagül Kaya Caner de MEDREG Gaz Grup Başkanlığı görevini yürütecek.

Demirbaş’ın göreve seçilmesi sonrası açıklama yapan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, Bugün bir iş arkadaşının MEDREG gibi bir kurumun başkanı olmasının Türkiye’de Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) nerelere geldiğini gösteren açık bir durum olduğunu ifade etti. Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: “Bu konuda çok fazla bir şey söylemeye gerek olmadığını zaten her şeyin aşikar olduğunu düşünüyorum. Gülefşan Hanım’ı kutluyorum. Başarılar diliyorum ve zaten başarılı olacağını biliyorum. Bu kadar insanın katılım gösterdiği, üst düzey bir toplantıdan eğer Türkiye’den Gülefşan Hanım’ı başkan olarak görmek istemişlerse bu Türkiye’nin regülasyonda nereye geldiğinin çok önemli bir kanıtıdır” dedi.

“EPDK VE ÜLKE ADINA ÇOK GURURLUYUM”

MEDREG’in yeni Başkanı olan Gülefşan Demirbaş, Akdeniz Bölgesi’nde bu kadar düzenleyici özelliğinde, bu kadar önemli bir organizasyonda EPDK ve Türkiye’yi temsil etmekten dolayı çok gururlu olduğunu ifade ederek, “Tabi bu EPDK’nın düzenleme alanındaki tecrübesinin buraya yansıması. Tüm ülkelerin de ortak desteğiyle seçilmiş olmakta da ayrıca gurur verici. Akdeniz’deki şu dönemde yaşanan tüm gelişmeler içerisinde Türkiye’nin böyle bir rol üstlenmesi de çok önemli. 2 yıl içinde tüm desteğimizi sağlayarak hem Türkiye’nin, hem de MEDREG’in iyi yerlere gelmesini sağlayacağız. Hem ülkemi, hem de enerji sektöründeki hemcinslerimi temsil ettiğim içinde ayrıca mutluyum. Bir insan olarak tabi ki mutlu oluyorsunuz ama bir kadın olarak da bu görevi üstlenmekten çok gururluyum” diye konuştu.

Enerjiye kadın eliBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 13:52 4 Aralık 2018