Akaryakıt

Lassa ve Aytemiz uzun yol şoförleri için bir araya geldi

AA

Lassa, ‘Yola Sağlam Çık’ adlı sosyal sorumluluk projesi ile uzun yol şoförlerinin ihtiyaç duyduğu beslenme ve yaşam pratiklerini Türkiye’nin dört bir yanındaki kooperatiflere taşıyor. Projenin ikinci durağı olan İstanbul’da, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nda hizmet veren Bi’ Mola Çiftalan tesisinde gerçekleştirilen etkinlikte Brisa CEO’su Cevdet Alemdar ve projeye yakıt sponsoru olarak destek veren Aytemiz’in Genel Müdürü Ahmet Eke de uzun yol şoförleriyle bir araya geldi.

Brisa’nın öncü markası Lassa, uzun yol şoförlerinin sağlıklı bir yaşam sürmelerine destek olmak üzere 2011 yılında hayata geçirdiği ‘Yola Sağlam Çık’ projesine devam ediyor. Bu yıl Aytemiz’in de yakıt sponsoru olarak desteklediği proje ile Lassa ekipleri 15 şehirde, 24 noktada uzun yol şoförleriyle buluşuyor. Bu ekip içerisinde yer alan diyetisyen ve spor uzmanları şoförlerle görüşmeler yaparak uzun süre hareketsiz çalışmanın olumsuz etkilerini azaltacak öneriler sunuyor.

9 Temmuz-7 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen proje süresince şoförler, temel tıbbi ölçümlerini yaptırarak uzmanlardan sağlıklı yaşam için ipuçları alıyor. Vücut kitle endeksi, şeker, kolesterol, tansiyon, yağ ölçümü gibi temel tıbbi testleri yapılan şoförler, beslenme ve spor uzmanlarından nasıl beslenmeleri ve hangi fiziksel hareketleri yapmaları gerektiği konusunda tavsiyeler alıyorlar.

Etkinliğin ikinci durağı olan İstanbul Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’ndaki buluşmaya Brisa CEO’su Cevdet Alemdar ve Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke de katıldı.

“YAKIN GELECEKTE YOLLARIN PROFESYONELLERİNE ÖZEL PROJELER GELİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke; “Türkiye’nin en hızlı büyüyen akaryakıt markası Aytemiz olarak, Lassa’nın ‘Yola Sağlam Çık’ projesine destek vermekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Tüketicilerini her zaman dinleyerek talep ve ihtiyaçlarına göre ürün ve hizmetlerini şekillendiren aynı zamanda şaşırtan hizmetleri ile hayatlarına dokunan bir akaryakıt markası olarak ‘Yola Sağlam Çık’ projesiyle, yolların profesyonellerine istasyonlarımız dışında da erişip, yakın gelecekte onlara özel projeler geliştirmeyi hedefliyoruz. Son dönemde hayata geçirdiğimiz, Motorcu Dostu Trafik kurumsal sosyal sorumluluk projemizle tüm araç sürücüleri arasında yaratmaya çalıştığımız empati hareketi gibi Lassa’nın “Yola Sağlam Çık” projesinin de trafik güvenliğine büyük fayda sağlayacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

LASSA VE AYTEMİZ ŞOFÖRLERİN YANINDA

Tur kapsamında Lassa’nın “Yola Sağlam Çık” tırı, Tekirdağ ve İstanbul’un ardından Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir, Antalya, Konya, Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara, Kastamonu, Samsun, Yozgat ve Mersin illerini ziyaret edecek.
Bu yıl ziyaret edilen noktalarda Probox mobil lastik ve araç bakım ünitesini kuran Lassa, şoförlere yüzde 25’e varan indirim oranlarıyla lastik satış hizmeti de sunuyor. Ayrıca etkinliğe katılan Turkcell’li şoförlere de 1 GB data paketi, ruhsat kabı ve sürüş gözlüğü hediye ediliyor. Lassa satış yöneticileri de sürücülere emniyetli sürüş ve performans konusunda bilgi ve danışmanlık sağlıyor. Aytemiz ise etkinliğe katılan kamyon sürücülerine Aytemiz Kart dağıtımı yapıyor olacak.

Lassa, şoförlere yüzde 25’e varan indirim oranlarıyla lastik satış hizmeti de sunuyor. Ayrıca etkinliğe katılan Turkcell’li şoförlere de 1 GB data paketi, ruhsat kabı ve sürüş gözlüğü hediye ediliyor. Lassa satış yöneticileri de sürücülere emniyetli sürüş ve performans konusunda bilgi ve danışmanlık sağlıyor. Aytemiz ise etkinliğe katılan kamyon sürücülerine Aytemiz Kart dağıtımı yapıyor olacak.

‘BU ETKİNLİK İNSAN HAYATINA DOKUNMASINDAN DOLAYI AYTEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’

Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke, “Bu etkinlik insan hayatına dokunmasından dolayı Aytemiz için çok önemli. Biliyorsunuz biz yakın zamanda ‘Motorcu Dostu Trafik’ ile sosyal sorumluluk yepyeni bir proje başlattık. Güzel geri dönüşler de aldık, almaya devam ediyoruz. Lassa sürücülerimize lastik veriyor, biz de yakıt, yani iki taraf da onlar için en önemli noktalar. Yollarda yorulan, bütün zahmeti, stresi yaşayan uzun yol şoförlerinin sağlığı da çok kıymetli. Bizler de bu anlamda onları bilinçlendirmek adına Lassa’nın daha önceden başlattığı bu projeye destek verme kararı aldık. ‘Motorcu Dostu Trafik Projesi’ ile de amacımız müşterilerimizin bir parça da olsa hayatlarına dokunmak ve bir farkındalık yaratmaktı. Bizim amacımız böyle projelerde kendimizi göstermekten ziyade fayda sağlamak. Akla gelmeyen farklı projelerimizin devamı da gelecek ama bunlar sık zaman aralıklarında olmuyor, projeler arasında biraz zaman farkı yaratmak ve doğru zamanı denk getirmek gerekiyor. Yeni projemiz için de doğru zaman geldiğinde hep beraber takip edeceğiz” dedi.

‘İNSANLARA EN YENİYİ VE EN İYİYİ SUNMANIN PEŞİNDEYİZ’

Yola Sağlam Çık projesi ile uzun yol şoförlerinin yaşamlarında kalıcı bir etki yaratmayı hedeflediklerini belirten Brisa CEO’su Cevdet Alemdar; “Brisa’nın sektör liderliği ve büyüme hikayesinin köklerinde insana yakınlığı yer alıyor. Bu kurum kültürümüzün işimize olan en güçlü yansıması ise sahadaki güçlü varlığımız. Tüm paydaşlarımızla sahada omuz omuza olarak, onlara en yeniyi ve en iyiyi sunmanın peşindeyiz. Lassa markamızla 43 yıldır uzun yol şoförlerinin en zorlu yol koşullarında dahi yanlarındayız ve en sağlam yol arkadaşıyız. Uzun saatlerini yollarda geçiren şoförlerin özellikle sağlıklı yaşam konusunda desteklenmelerinin de büyük önem taşıdığını biliyoruz. Bu kapsamda projemiz ile hedefimiz şoförlerimizi emniyetli bir sürüş için önce kendi sağlıklarına dikkat etmeleri konusunda bilinçlendirmek ve hayata geçirebilecekleri basit değişikliklerle daha sağlıklı ve sağlam bir şekilde yola çıkmalarına destek olmak” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: #, #
Son güncelleme: 8:41 9 Ağustos 2018