Akaryakıt

‘Kaliteden asla ödün vermeyiz’

AA

LUKOIL çatısı altında dört bayisiyle Konya’da hizmet veren Yılmaz Petrol’ün Yönetim Kurulu Başkanı Mümtaz Kulluk ile faaliyetlerini konuştuk. LUKOIL ile olan iş ortaklıklarından ve Yılmaz Petrol’ün hizmetlerinden bahseden Kulluk, Enerji Petrol Gaz’ın sorularını yanıtladı.

LUKOIL bayilerinden Yılmaz Petrol, Konya’da dört bayisiyle hizmet veriyor. 100 yıldır hizmetlerine devam eden Yılmaz Petrol’ün Yönetim Kurulu Başkanı Mümtaz Kulluk, LUKOIL iş ortaklığını, istasyon ve akaryakıt dışı faaliyetlerini anlattı. Enerji Petrol Gaz’ın sorularını yanıtlayan Kulluk, “Hedefimiz, LUKOIL markasının sahip olduğu uluslararası bilgi birikimini ve LUKOIL markasının gücünü Yılmaz Petrol’ün Konya özelindeki perakende tecrübesi ile birleştirip mükemmel müşteri memnuniyeti ve kalite odaklı sürdürülebilir bir büyüme trendi yakalamak” diye konuştu.

LUKOIL markasını diğer bayilere iş ortağı olarak önerir misiniz? Neden?

LUKOIL markasını diğer bayilere iş ortağı olarak kesinlikle öneriyorum. LUKOIL akaryakıt piyasasının parlayan yıldızlarından biri. Dünyanın kanıtlanmış petrol rezervlerine sahip ikinci büyük şirketi olduğunu biliyorum, perakende sektöründe her geçen gün daha da büyüyor. Üstelik yaptığı tüketici dostu uygulamalarla tüketicinin devamlı yanında olan bir şirket.

Yılmaz Petrol markasının hedefleri nedir?

Yılmaz Petrol akaryakıt sektöründe 100 yıllık bir firmadır. LUKOIL ile beraber çok daha ileriye gitmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda hedefimiz LUKOIL markasının sahip olduğu uluslararası bilgi birikimini ve LUKOIL markasının gücünü Yılmaz Petrol’ün Konya özelindeki perakende tecrübesi ile birleştirip mükemmel müşteri memnuniyeti ve kalite odaklı sürdürülebilir bir büyüme trendi yakalamak.

“Ürün Kalitesinden Asla Ödün Vermeyiz”

Müşterilerin Yılmaz Petrol’ün LUKOIL istasyonlarını tercih etmesinin sebepleri nelerdir? 

Yılmaz Petrol’ün tüm istasyonları LUKOIL markası altında hizmet veriyor. 4 istasyonumuz lokasyon ve büyüklük olarak birbirinden farklı olsalar da hizmet kalitesi ve işletme standardı tümünde aynı. ‘Neden müşteri bizi tercih ediyor’ sorusunun kaçınılmaz olarak ilk cevabı asla ödün vermediğimiz ürün kalitesidir.  Bundan sonra; tüm istasyonlarımızda hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan müşterilerimize sunduğumuz üstün hizmet standartları, akaryakıt sektöründeki tüm yenilikleri anında uygulamaktaki titizliğimiz ve Yılmaz Petrol’ün 100 yıllık tecrübesi ve şeffaf yönetiminin yarattığı birikim geliyor.

“En Yeni Projemiz Gıda Sektöründe Qurme Döner Restoranları Projesi”

LUKOIL istasyonlarınızda akaryakıt dışındaki yeni projeleriniz nelerdir?

Günümüzde akaryakıt istasyonları müşterilerin akaryakıt hizmeti aldıkları bir yer olmanın yanında müşterinin diğer ihtiyaçlarını da karşılayacağı merkezler olmak durumundadır. Yılmaz Petrol olarak en yeni projemiz gıda sektöründe QURME Döner restoranları projesidir. Bunu “QURME – Etten daha fazlası” sloganı ile Ankara Yolu Çimento Fabrikası karşısındaki akaryakıt istasyonumuzdaki A la Carte restoranımız ile başlattık. Türkiye’nin en büyük Et Süt Entegre Tesisi olan TORKU firmasıyla beraber yürüttüğümüz bu projede şu an ikisi AVM ve iki tanesi A la Carte olarak 4 hizmet noktasında müşterilerimize hizmet veriyoruz.

İstasyon içinde yer alan QURME Restoran ne kadar zamandır faaliyette? Restoran faaliyete geçtikten bu yana istasyonunuza olan katkıları nelerdir?

Döner işine başlayalı 1,5 sene oldu, istasyona döner restoran koyduktan sonra sadık müşteri oranımızda artış yaşadık ve almış olduğumuz müşteri takdiri sayısı arttı. Profesyonel kadro ile bu işin devamını hedeflemekteyiz.

İstasyonlarınızda yaptığınız işi farklı kılan nedir?

Bu sorunun tek bir cevabı var ‘Bir asırdan uzun bir süredir müşteriyi anlamak ve müşteriyi dinlemek’ diyebilirim. Elde ettiğimiz tecrübeyi kuşaklar arasında aktarıp, çağın gereklerine ve teknolojik yeniliklere en kısa sürede adapte olmak yanında global bilgi birikimini yereldeki tecrübemiz ile harmanlayıp sunmak, başarımızın en önemli anahtarı ve Yılmaz Petrol’ü rakiplerinden ayıran en önemli özelliktir.

Yolu LUKOIL Yılmaz Petrol’den geçen herkesi keyifli bir yemek yiyip, kaliteli akaryakıtı üst seviyede bir hizmetle almaları için bekleriz.

‘İsteyen Lukoil Bayisi Dostlarımıza Qurme Restoran Bayiliği Verebiliriz’

LUKOIL bayilerine, istasyonlarında akaryakıt dışında bir hizmet alternatifi olarak döner restoranı işini önerir misiniz?

Akaryakıt sektöründeki istasyonların karlılığı düşük ve bu sektörün içerisindeki tüm oyuncuların farkında olduğu bir gerçektir. Bu noktadan hareketle akaryakıt işi yapan bayilerin kesinlikle istasyonlarında gelir getirecek ek işler yapmalarını öneriyorum. Bunlardan bir tanesi gıda işi, diğeri ise çok ihmal edildiğini düşündüğüm istasyon marketleri bu iki iş üzerine eğilir ve ticari alanlarındaki müşterilerin beklentilerini doğru tespit edip ona göre tedbir alırlarsa gelirlerinin arttığını görüp işlerini daha çok seveceklerinden şüphem yok. İsteyen LUKOIL bayisi dostlarıma Qurme Restoran bayiliği verebiliriz.

‘Mobil Gıda Aracımız Var’

Yılmaz Petrol bünyesinde yer alan QURME Dönerin A la Carte restoran dışında farklı alternatifleri var mı?

Ben araştırmayı seven birisiyim hayatım hep farklı şeyleri denemekle geçti. Denediğim işlerden başarılı olanları devam ettirdim ve başarısız olanlardan hemen uzaklaştım. Gıda sektörüne girdiğimizden beri farklı olanı yapmaya çalıştık, çalışıyoruz. Konya’da iki tane A la Carte restoranımız ve iki tane alışveriş merkezi olarak 4 restoranda hizmet veriyoruz. Ayrıca bir de mobil gıda aracımız var, bu araç her türlü organizasyonlarda 1.500 kişiye kadar hizmet verebilecek şekilde tasarlandı.

‘Müşterilerimiz, İhtiyaçlarını Tek Noktadan Karşılayabiliyorlar’

Yılmaz  Petrol’ün restoran girişimi ile sağladıkları avantaji anlatan Yılmaz Petrol Tic.A.Ş. Mali ve İdari İşler Müdürü & QURME Genel Koordinatörü İbrahim Çivlik, “Ankara Yolu LUKOIL akaryakıt istasyonumuz bünyesinde halihazırda yer alan akaryakıt, araç yıkama ve market hizmetlerine, QURME restaurant hizmetinin eklenmesi ile müşterilerimiz, ihtiyaçlarına yönelik hizmetleri tek noktadan karşılayabiliyorlar. Mevcut müşterilerimiz dışında, potansiyel çevreyolu müşterileri de yine bu avantajlı durum ile istasyonumuzu tercih etmeye başladılar. Tur operatörleri ile de istasyonumuzun konaklama noktası olarak belirlenmesi adına görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: #, #
Son güncelleme: 14:58 13 Haziran 2018