Akaryakıt

Kadoil İzmir’de ‘Bir Fidan Bin Nefes’ kampanyası başlattı

AA

Kadoil, İzmir’de çıkan orman yangınlarının ardından bölgenin tekrar ağaçlandırılması için Ege Orman Vakfı ile birlikte ‘Bir Fidan Bin Nefes’ kampanyası başlattı. Kadoil, kampanya kapsamında İzmir’deki istasyonlarında bin fidan dağıtıyor.

Kadooğlu Holding bünyesinde yer alan ve 550 bayiliği ile akaryakıt dağıtım sektöründe faaliyet gösteren Kadoil, Ege Orman Vakfı ile İzmir’de çıkan orman yangınlarının ardından bölgenin tekrar ağaçlandırılması için ortak bir fidan kampanyası başlattı. İzmir’in Karabağlar mevkiinde çıkan ve büyük bir alana yayılan orman yangınlarının ardından bölgenin ağaçlandırılması için Kadoil, Ege Orman Vakfı desteği ile başlattığı fidan bağışı kampanyası doğrultusunda İzmir’deki istasyonlarında Ege Orman Vakfından temin ettiği bin fidanı dağıtıyor. Kadoil ayrıca İzmir’deki yanan bölgede kendi ismi ile bir hatıra ormanını hayata geçirmek için de çalışmalara başladı.

ORMAN YANGINI KONUSUNDA FARKINDALIK YARATMAK AMAÇLANIYOR

Kadoil ‘Bir Fidan Bin Nefes’ kampanyası ile İzmir’deki yangının izlerini silmek isterken aynı zamanda müşterilerinde orman yangını nedenleri konusunda da farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Kadoil’e yakıt almak için gelen müşteriler aynı zamanda istasyon yetkilileri tarafından dağıtılan fidanlarını teslim aldıktan sonra Ege Orman Vakfı tarafından hazırlanan ‘Doğa Dostu Sertifikası’ almaya hak kazandılar.

“Bir Fidan Bir Nefes” kampanyasına öncülük eden Ege Bölge Müdürlerinden Mehmet Atasoy kampanyaya duyulan yoğun ilgiden memnun olduğunu belirtirken “İzmir’de ikamet eden bir vatandaş olarak yaşanan bu yangın sonrası neler yapabilirim diye düşünürken markası altında emek verdiğim şirketimin böyle bir sosyal sorumluluk bilinci ile hareket etmesi beni çok mutlu etti” dedi.

“BİR DAHA BÖYLE BİR FELAKET YAŞANMAMASI İÇİN ADIM ATMIŞ OLACAĞIZ”

Ege Orman Vakfı ile gerçekleştirilen kampanya hakkında değerlendirmede bulunan Kadoil Kurumsal İletişim & Pazarlama Koordinatörü Uyum Varol, yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan Kadoil’in ülkesinde yaşanan olumlu ve olumsuz bütün olaylara duyarlı olduklarının altını çizerken geri dönüşü uzun yıllar alacak orman kayıplarında herkesin daha hassas davranmasına dikkat çekti. Varol ayrıca “İzmir’in Karabağlar mevkiinde çıkan orman yangınlarındaki kayıplarımızın görüntüsünü, çaresizlik içerisinde izledik. Binlerce ağaç ve çok sayıda canlı ne yazık ki yangınlarda yaşamını yitirdi. Kayıplarımız geri gelmeyecek, ancak Kadoil ailesi ve bizi tercih eden kişiler sayesinde bu kayıpların yerine yenileri gelebilsin ve bir daha böyle bir felaket yaşanmaması için adım atmış olacağız” dedi. Kampanyanın yarattığı ilgiden çok memnun olduklarını belirten Uyum Varol, sosyal medya ve genel merkezden her gün konu hakkında mesaj ve telefon aldıklarını belirtirken, daha güzel bir gelecek için bütün duyarlı vatandaşları istasyonlarına davet ettiklerini belirtti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir