Akaryakıt

Kadoil hedeflerini satış gücü ile sağlamlaştırmayı amaçlıyor

AA

Kadoil, 2019 hedeflerinde geldiği noktayı değerlendirdi. Bir hafta süren toplantılarda geliştirilen yeni yatırım stratejileri bölge müdürleri ile paylaşıldı.

Kadoil, 2019 hedeflerinde geldiği noktayı değerlendirerek, geliştirdiği yeni yatırım stratejilerini bölge müdürleri ile paylaştı. Satış Gücü toplantısı, Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Nergiz Kadooğlu Çiftçi ’nin önderliğinde, Kadoil Yönetim Kurulu Üyesi Burçin Tunca ve Türkiye genelindeki bölge müdürlerinin katılımı ile gerçekleşti. Bir hafta süren toplantılarda bütün bölge bayileri ayrı ayrı değerlendirilirken Kadoil üst yönetimi de toplantılarda hafta boyu hazır bulundu. Yoğun toplantılar sonrasında bütün Kadoil çalışanları başarılarını Nossa Costa’da gerçekleştirilen organizasyon ile kutladı.

‘EN ÖNEMLİ SERMAYEMİZ PROFESYONEL EKİBİMİZ VE BAYİLERİMİZ’

Türkiye’nin ve sektörün içinde bulunduğu ekonomik durumun da değerlendirildiği toplantılarda, bir önceki yılın yansımaları, 2019’da gerçekleştirilen satış ve yatırımlarla bayi ihtiyaçları belirlendi. Toplantı sonrası genel bir değerlendirme yapan Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Nergiz Kadooğlu Çiftçi; “Bugün en önemli sermayemiz profesyonel ekibimiz ve bayilerimizin bize duyduğu güvendir. Bu eşsiz sinerjinin bizi tercih eden müşterilerimize de yansıdığını görüyoruz. Saha ekibimiz her an bayilerimizin yanında ve ihtiyaçlarını en kısa sürede karşılama prensibine sahipler. Bizde genel merkez olarak her zaman bölge ekibimize destek oluyoruz. Bayilerimiz ile aramızdaki güçlü iletişim ve çözüm odaklı ilişki de doğru yolda olduğumuzun en güzel kanıtı” dedi.

‘SATIŞ HEDEFLERİMİZİN ÇOK ÜZERİNDEYİZ’

Kadoil hakkında genel bir değerlendirmede bulunan Çiftçi; “LPG-otogaz markamız Kadogaz çok kısa bir sürede 175 bayiye ulaştı. Doğa dostu, çevreci, ekonomik ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımızla bu alandaki başarı grafiğimizi de hızlı ama emin adımlarla devam ettireceğiz. ‘Tasarrufta Yüksek Performans’ mottosuyla tüketicilerimize sunduğumuz EcoMax katkılı motorin ürünümüzde çok büyük bir başarı sağladık. Yeni dönemde de hedefimiz tüm istasyonlarımızda EcoMax’ı tüketicilerimizle buluşturmak olacaktır. Satış Gücü toplantılarımızda bölge müdürlerimiz ve genel merkez ekibimizle madeni yağ ve akaryakıt dışı satışlar alanındaki son gelişmeleri paylaşma şansı da bulduk. Özellikle madeni yağda kendi markamız olan Kadoil Oil Master ile satış hedeflerimizin çok üzerindeyiz. Bu alandaki başarılarımızı bayilerimiz ve bölge müdürlerimizin katılım sağladığı yurt dışı gezilerimiz ile taçlandırıyoruz” ifadelerini kullandı.
Sosyal sorumluluk projelerini çok önemsediğinin altını çizen Çiftçi; “Kadoil olarak akaryakıt alanında ülkemize sağladığımız katma değer dışında içinde bulunduğumuz topluma değer katacak projelerde de yer almayı hem yönetim hem şirket çalışanlarımız olarak çok önemsiyoruz. Bu konuda da yeni projelere başladık, en kısa sürede hayata geçirdiğimiz çalışmaları örnek olması ve toplumda farkındalık yaratması adına paylaşıyor olacağız. Tek amacımızın kar elde etmek olmadığı bilinciyle bu topraklara olan gönül borcumuzu sosyal sorumluluk projelerimiz ile topluma geri veriyoruz. Bu görüşmelerde bölge müdürlerimiz ile insan kaynakları ve kurumsal iletişim alanında gerçekleştirdiğimiz yenilik ve yatırımları da paylaşma imkânı bulduk” dedi.

‘MARKA DEĞERİMİZİ SAMİMİYET ÜZERİNE KURDUK’

Kadoil Yönetim Kurulu Üyesi Burçin Tunca, Satış Gücü toplantıları sonrası böyle büyük ve profesyonel bir ekiple çalışmanın bayilere de olumlu yansıdığını belirtirken; “İç yapımızı her dönem sağlamlaştırdık ve son tüketici üzerinde projelerimize ağırlık vermeye başladık” dedi. Tunca, rekabetin çok güçlü olduğu akaryakıt sektöründe hedeflerinin sürdürülebilir başarı ve hedef kitlede her zaman tercih sebebi olma yönünde olduğunu, bu nedenle pazarlama iletişimi konusunda yatırımlarına hız verdiklerini açıkladı. Günümüz pazarlama dünyasında geleneksel pazarlama metotlarının artık yeterli olmadığını belirten Tunca; “Bayilerimiz ve çalışanlarımız ile kurduğumuz samimi bağı müşterilerimizle kurduğumuz iletişime de yansıtacağız, Kadoil’in marka değerini bu samimiyet üzerine kuracağız” şeklinde konuştu.

‘HIZLI KARAR ALIP, AKSİYONA DÖNÜŞTÜREBİLİYORUZ’

Bir hafta süren toplantılarda 16 bölge Müdürü hazır bulundu. Satış müdürü Alper Karaeminoğulları’nın da katıldığı toplantılarda bütün bayilerin durumu tek tek değerlendirildi. Karaeminoğulları; “Biz her zaman öngörülü davranıp satış stratejilerimizi uzun vadeli tutuyoruz. 2019 yılı için daha dikkatli davrandık ve bayilerimizi de düşünerek esnek koşullar oluşturduk. Yıl boyunca bölge müdürlerimiz ile daha sık bir araya gelip durum değerlendirmeleri yaptık. Ertelemeyi düşündüğümüz bir planımız, projemiz hiç olmadı. Yatırımlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Biz ülkemize ve bayilerimize her zaman güveniyoruz. Daha önce 3 ayda bir stratejilerimizi değerlendirirken şimdi her ay gözden geçiyoruz. Kendimizi piyasa koşulları ile hızlı güncelleyebilmemiz bize ve bayilerimize olumlu bir hareket alanı sağlıyor. Kurumsallıkla esnaflığı bir arada yürütüyoruz bu da hantal iş yapma rehavetine kapılmamamızı sağlıyor. Hızlı karar alıp, aksiyona dönüştürebilmemiz güçlü yanlarımızdan biri, bu avantaj bizi rakiplerimizden açık ara farkla ayırıyor” dedi.

Satış Gücü toplantıları sonrası stres atan Kadoil çalışanları, genel merkez ekibi ve Türkiye genelindeki çalışanları ile aksam yemeğinde bir araya geldi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir