JetBlue uluslararası faaliyetlerini artırıyor

Yurt dışında 4 fuara katılan JetBlue’nun uluslararası alandaki stratejilerini şirketin Genel Müdürü Kenan Emekci’den dinledik.

Yaklaşık 10 yıldır AdBlue üretimi yapan JetBlue son dönemde gerçekleştirilen uluslararası organizasyonları istikrarlı şekilde takip ediyor. Automechanica tarafından bu yıl düzenlenen 4 fuara katılan ve son olarak Çin’in Shangai kentindeki fuarla yeni iş birliklerine imza attıklarını duyuran JetBlue Genel Müdürü Kenan Emekci gazetemizin sorularını yanıtladı.

Automechanica Fuarı yıllardır devam eden bir fuar ve artık Jetblue da bu organizasyonun bir parçası. Fuar beklentilerinizi karşıladı mı, ne gibi faydalar sağladı?

Oldukça verimli fuarlar geçirdik. Fuar sonrasında pek çok firma ile iletişime geçilerek iş bağlantıları kurarak satışlarımızın artmasına ciddi anlamda katkı sağladık.

‘ALMANYA’DAKİ TESİS KURULUMU İÇİN ANLAŞMA YAPTIK’

Özellikle Türkmen ülkeleri, Almanya, Dubai ve Makedonya hedef pazarlarımız olacaktır. Bu anlamda ilgili bölgelerde pazar açığı olduğu tarafımızca belirlenmiştir.

Yapılan görüşmeler sonrasında Almanya’daki tesis kurulumu için anlaşma yapılmış olup Dubai ve Makendonya’da tesis kurulumu için görüşmelerimiz devam etmektedir.

“GLOBAL ANLAMDA 4 FUARA KATILDIK”

Kaç Automechanica Fuarı’na katıldınız şu ana kadar?

Global anlamda Automechanica’nın düzenlediği 4 fuara katıldık. Dubai – Moskova – Johannesburg ve son olarak Çin’in en büyük kenti olan Shangai. Jetblue olarak bu fuarda Türkiye’nin lider Adblue üretim ve dağıtım şirketi olarak yer aldık. Dünyanın ilk ve tek mobil laboratuvarı Blue Analysis da bu yıl dördüncü kez uluslararası arenada görücüye çıktı. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiğimiz diğer bir ürünümüz olan BlueMatik ise Türkiye lansmanından hemen önce uluslararası arenada tanıtıldı. Yakın zamanda Türkiye’de ilkini yapacağımız ‘BlueMatik Otomasyon Sistemi’mizin lansmanını burada da yapacağız. Bu projenin de uluslararası alanda ilgi göreceğini düşünüyoruz.

Katılacağınız başka bir fuar ya da organizasyon daha var mı?

8 -12 Eylül 2020 tarihinde Almanya’da düzenlenecek olan Automechanica Frankfurt fuarına da katılacağız. Önümüze böyle imkanlar çıktıkça değerlendirmek istiyoruz tabi ki.

“YURT DIŞI BAĞLANTILARIMIZIN ARTMASINA VESİLE OLDU”

Jetblue için Automechanica’nın öneminden bahseder misiniz?

Yurt dışı bağlantılarımızın artmasına, pazar hakkında bilgi sahibi olmamıza ve franchise anlaşmaları yapmamıza vesile oldu. Her anlamda yeni atılımlar yapmamıza da vesile oldu bu fuarlar.