Akaryakıt

İzmir Doğalgaz Tiyatro Atölyesi öğrencilerle buluşuyor

AA

İzmir Doğalgaz Tiyatro Atölyesi “Ağaç Ev” adlı oyunuyla 8’inci sezonunda Bornova’da öğrencilerle buluşuyor. 2011 yılından beri İzmir’in çeşitli okullarında sahnelenen oyun, 2018-2019 eğitim öğretim yılında birinci kademe ilköğretim okullarının bir, iki ve üçüncü sınıf öğrencilerine sahnelenecek.

Gösterime sunulduğu okullarda öğrenci ve öğretmenlerin büyük ilgisiyle karşılaşan oyunla öğrencilere, doğal yaşam ve temiz çevre konularında çeşitli mesajlar aktarılırken iyi birer tiyatro izleyicisi olmanın yolları da öğretiliyor. Bu amaçla, oyun öncesinde öğrencilere oyuncular tarafından tiyatro nedir, tiyatro nasıl izlenir konularında bilgi veriliyor.

Müzikal nitelikte olan oyun, kahramanların dans ve şarkılarıyla renklenirken, zaman zaman öğrenciler de sahneye davet edilerek oyunun bir parçası haline getiriliyor.

Öğrenciler, oyun karakterlerinden doğa perisi Çizdo’ya, çevreyi ve doğayı kirletmeye çalışan Kirbaşı liderliğindeki çer, çöp ve pis’e karşı verdiği mücadelede destek olurken, Çizdo’nun, Kirbaşı ve takımına karşı başarılı olarak doğa ve çevreyi korumasına yardımcı oluyorlar.

İzmir Doğalgaz Tiyatro Atölyesi, eğitim yılı süresince Bornova’da her hafta perşembe günü öğrencilerle buluşmaya devam edecek.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir