Akaryakıt

İş dünyasından taziye mesajı yağıyor

AA

İş dünyasından Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefatına ilişkin taziye mesajları geldi.

TOBB

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, iş dünyasının önemli isimlerinden Demirören Holding’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefatına ilişkin bir mesaj yayımladı.

​Hisarcıklıoğlu, mesajında “İş dünyası Sayın Demirören’in kaybıyla çok değerli bir duayeni kaybetti” ifadesini kullandı.

Hisarcıklıoğlu, Demirören’in vefatına ilişkin mesajında şu cümlelere yer verdi:

“Bir süredir tedavi görmekte olan Türk iş dünyasının ve sanayisinin değerli isimlerinden Erdoğan Demirören’in vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim.

İş hayatında önemli başarılara imza atan ve duayen bir isim olan Demirören değerli bir insandı.

Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına ve sosyal projelere ömrünü adayan Demirören’e Allah’tan rahmet, Demirören ailesine, yakınlarına, Demirören Holding’e ve Türk iş dünyasına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.”

İTO

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefatı nedeniyle bir başsağlığı mesajı yayınladı.

Avdagiç, şunları kaydetti:

“Erdoğan Demirören, kendisini ülke ekonomisinin ileriye gitmesine adamış, toplumun her kesimine katkı vermeye çalışan çok özel bir insandı.

Duruşu ile hayatı boyunca hep umutlu, hep yol gösterici oldu. 60 yılı aşkın iş hayatına sayısız başarıyı sığdırmış, bir duayendi. Geride bıraktığı evlatları ve çalışanlarının Erdoğan Bey’in başarısını sürdüreceğine hiç şüphem yoktur.

Erdoğan Demirören’e Allah’tan rahmet; Demirören Ailesi’ne, Demirören Holding ve Demirören Medya Grubu camiasına, iş dünyamıza ve milletimize başsağlığı diliyorum”

İSO

İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, “Şahsen de tanıdığım, sanayi başta olmak üzere farklı sektörlerdeki girişimleri ile Türk özel sektörünün öncülerinden ve önemli bir kuşağın temsilcisi; girişimcisi Erdoğan Demirören’in vefatından dolayı derin üzüntülerimi bildirmek istiyorum. Başta Demirören Ailesi olmak üzere tüm Demirören Grubu’na başsağlığı diliyorum.”dedi.

YASED

Ahmet Erdem YASED Başkanı: “Türk iş dünyasının önemli isimlerinden Demirören Holding’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum.

Türk sanayisinin gelişmesinde önemli katkılarda bulunan, hayırseverliği ile de örnek bir iş adamı olan Merhum Erdoğan Demirören’e Allah’tan rahmet, ailesine ve iş dünyamıza başsağlığı diliyorum.”

PÜİS

“PÜİS Camiası olarak merhuma Allah’tan rahmet, acılı Demirören ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.”

TABGİS

TABGİS Yönetim Kurulu: “Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören Beyefendi’ye Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.”

PETDER

Petrol Sanayi Derneği (PETDER): “Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefatından derin üzüntü duyduk. PETDER olarak merhuma Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve Demirören Grubu’na sabır ve başsağlığı diliyoruz.”

DEİK

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak ise Türkiye’nin duayen sanayicilerinden, değerli iş insanı Erdoğan Demirören’in vefatını üzüntüyle öğrendiğini dile getirdi.

Demirören’in Türk sanayinin gelişmesine büyük katkılar sunan, medya alanında önemli yatırımlarda bulunan, spor ile sanata destek veren ve hayırsever kişiliğiyle gönülleri kazanmış kıymetli bir iş insanı olduğunu belirten Olpak, “Tecrübesi, bilgisi ve enerjisiyle bize her zaman örnek olan Demirören’in yeri kolay doldurulamaz. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

MÜSİAD

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan da, yatırım ve çalışmalarıyla ülkenin kalkınmasında önemli bir rol oynayan, Türkiye ekonomisine değerli katkılarda bulunarak binlerce kişinin istihdam edilmesini sağlayan Erdoğan Demirören’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diledi.

TİM

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi de vatanı, bayrağı ve milleti için durmak bilmeden çalışan, iş dünyasının duayen isimlerinden Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefatını, ihracat ailesi olarak derin üzüntüyle karşıladıklarını belirtti.

Lider kişiliği, yenilikçi yaklaşımları ve girişimci ruhu ile bugüne kadar birçok alanda gençlere örnek olan Demirören’in eğitim, sanat ve spor konularında verdiği desteklerle de milletin gönlünde yerini aldığını bildiren Büyükekşi, “Erdoğan Demirören’e Allah’tan rahmet, değerli ailesine, Demirören Holding çalışanlarına ve yakınlarına başsağlığı dileriz.” temennisinde bulundu.

TÜSİAD

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Demirören Holding’in kurucusu Sayın Erdoğan Demirören’in vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

ADER

“Sektörümüzün duayenlerinden sanayici ve iş insanı demirören holding yönetim kurulu başkanı saygıdeğer insan ERDOĞAN DEMİRÖREN i kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz.
ADER yönetim kurulu olarak DEMİRÖREN ailesine ve sektörümüze başsağlığı diler, yakınlarına ve sevenlerin e sabırlar dileriz. Allah Rahmet eylesin, Mekanı cennet olsun.”

TLPGD

“Başta enerji sektörü olmak üzere ülkemiz iş dünyasının önemli isimlerinden Demirören Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı sayın Erdoğan Demirören’in vefatının derin üzüntüsü içerisindeyiz. Merhuma Allah’tan rahmet, Demirören Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.”Yorumlar

  1. Avatar Mustafa Kumkale dedi ki:

    Sektörümüzün duayenlerinden sanayici ve iş insanı demirören holding yönetim kurulu başkanı saygıdeğer insan ERDOĞAN DEMİRÖREN i kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz.
    ADER yönetim kurulu olarak DEMİRÖREN ailesine ve sektörümüze başsağlığı diler, yakınlarına ve sevenlerin e sabırlar dileriz. Allah Rahmet eylesin, Mekanı cennet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 1:17 11 Haziran 2018