Akaryakıt

İnterpet’ten bayilere Akaryakıt Pasaport Eğitimi

AA

İnterpet, beraber çalıştığı ve çözüm ortağı olduğu tüm bayi ve bayi adaylarına 2018 Yılı Akaryakıt Pasaport Eğitimleri verdi. İnterpet Kalite Güvence ve SEÇ Müdürü Demet Dura tarafından verilen ve 2 gün süren eğitimlere dağıtım firmalarının ilgili departmanlarının temsilcileri de katıldı.

İnterpet, beraber çalıştığı ve çözüm ortağı olduğu 30’a yakın bayiye ve bayi adaylarına yönelik Akaryakıt Pasaport Eğitimleri verdi. İnterpet Kalite Güvence ve SEÇ Müdürü Demet Dura tarafından verilen ve 2 gün süren eğitimlerde; sahada yaşanan sorunlara ve sıkıntılara değinilirken, firma temsilcileri ve bayiler, 2018 yılına ilişkin beklentilerini İnterpet ‘le paylaştı. Eğitimlerle ilgili Enerji Petrol Gaz’a değerlendirmelerde bulunan İnterpet Kalite Güvence ve SEÇ Müdürü Demet Dura, akaryakıt dağıtım firmalarıyla bayilerin beklentilerini karşılamak için çözümler ürettiklerini kaydetti.

“Ortak bir platform oluşturmak istiyoruz”

Bütün herkesin derdini anlatabileceği ortak bir platform oluşturmak istediklerini kaydeden Dura, “O yüzden de akaryakıt dağıtım firmalarından toplantıya katılım talebinde bulunduk. Sağolsunlar onlar da bu talebimizi olumlu karşılayarak toplantıya katılım sağladılar.İlgili dağıtım firmasının evraklarını aktarırken kendilerinden de destek aldık. OPET ile ilgili olan kısmı, OPET’in SEÇ Müdürü Tekin Bey, Petrol Ofisi ile ilgili olan kısmı, Petrol Ofsi SEÇ Müdürü Gönenç Bey, Shell ile ilgili olan kısmı, Shell Mühendislik SEÇ Danışmanı Ziya Bey, BP ile ilgili olan kısmı, BP SEÇ Danışmanı Emir Bey bize destek ve yardımcı oldular. İstasyonlarda yaşanacak herhangi bir olayın aslında ne kadar ciddi olduğunu, bütün SEÇ adımlarının sistemli bir şekilde yapılması gerektiği üzerinde konuşuldu. İlk gün bunlar üzerinden gidildi. İkinci gün Teknik Müdürümüz Oğuz Bey, Satış Müdürümüz Eren Bey, Elektronik Çözümler Sorumlumuz Volkan Bey kendi ürün çözümleriyle alakalı olarak eğitim verirken aynı zamanda sahalarda yaşanan sıkıntı ve sorunlar üzerine katılımcılarla karşılıklı olarak görüş alış verişinde bulundular. ” dedi.

“Kapalı alanda çalışmayı örnek gösterdik”

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yüksekte çalışma, kapalı alanda çalışma, elektrikli çalışma gibi konulara özellikle değindiklerini dile getiren Dura, “Kapalı alanlarda çalışmayı uygulamalı olarak gösterdik. Kapalı ortamda çalışırken yaşanabilecek herhangi bir kazada kurtarma şekilleri üzerine konuşuldu. Akabinde kapalı yerden çıkarılan kişi bayıldığında ilkyardım nasıl yapılır aktarmaya çalıştık. İlk gün pasaport eğitimleri verildi. İkinci gün teknik bilgiler aktarıldı.İnterpet Türkiye genelinde yaklaşık 30 bayi ile çalışıyor. Kalabalık bir toplantıydı. Eğitimlerin interaktif geçmesini istiyoruz. Bu sebepden dolayı eğitimde uygulama yapmanın eğitime katılan kişilerde daha kalıcı bir etki uyandırdığını düşünüyoruz. Eğitimin sonunda sınav gerçekleştirildi. Sınav bitiminde günümüz sorunlarından olan deprem konusuna değinilmesi için GEA Arama Kurtarma ekiplerinden depremde yapılması gerekenler hakkında özel bir sunum gerçekleştirildi. Bir deprem anında ilk etapta uyulması ve yapılması gereken zorunlu şeyler anlatıldı. Bayilerimiz için biraz daha farkındalık oluşturarak günümüz sorununa da değinilmiş oldu. Bayilerimizden bu konu ile ilgili çok olumlu geri dönüşler aldık. İNTERPET olarak çözüm yaratmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Firmaların talepleri ve yasal zorunluluklar dile getirildi

Eğitim içeriğinde akaryakıt firmalarının pasaport sistemlerinde pasaport için istenen evraklar ve yasal zorunluluklara değinilerek evrakların güncelliği konuşuldu. Yüksekte çalışma, sıcak çalışma, kapalı alanda çalışma ve elektrikli çalışmalarda çalışma izin sistemleri ve doldurulması gereken evraklar aktarıldı. Uygulamalı olarak kapalı alan çalışması yapılarak, kapalı alanda bayılma olduğunda kurtarma şekilleri ve baygın kişiye ilkyardım yapılması konusunda bilgilendirme yapılarak örnek uygulama ile gösterildi.

Eğitim sonunda yazılı sınav uygulaması yapıldı

Eğitim sonunda yazılı sınav uygulaması yapılarak günün öğretilerini daha iyi anlayabilmemiz için herkesin günden kazanımları ile ilgili İnterpet’e kısa bir mektup yazılması istendi. Geri dönüşleri çok olumlu olan bu uygulamayı her bayii toplantısının sonunda yapılmasına karar verildi. Gün sonunda ise farkındalığı biraz daha artırarak, GEA Uluslararası Arama Kurtarma ekipleri tarafından verilen deprem ile ilgili bilinçlendirme eğitiminde deprem de yapılması gerekenlere değinildi.

İnterpet ekibinden kapsamlı sunum

İkinci günün programında İnterpet Teknik Müdürü Oğuzhan Atuntaş alt yapı ekipmanları, montajları ve saha da karşılaşılan sıkıntılar hakkında öğlene kadar bir sunum yaptı. Günün ikinci yarısında ise İnterpet Elektronik Hizmetler Sorumlusu Volkan Memişoğlu, elektronik çözümler ve Akıllı İstasyon projeleri hakkında bilgi paylaştı. Günün devamında İnterpet Satış Pazarlama Müdürü İ.Eren İnanç, Yanlış Dolum Önleme Sistemi ile ilgili çalışma prensipleri hakkında bilgi aktardı.

Eğitimin sonunda katılımcılara sertifika verildi

İnterrpet’in çözüm ortağı olduğu bayilerin ve dağıtım firmalarının temsilcilerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen Akaryakıt Pasaport Eğitimi’nde sahada yaşanan sıkıntılara, bayilerin ve dağıtım firmalarının beklentilerine dair birebir aktarım yapılarak, çok faydalı olduğu görüldü. Eğitimin sonunda katılımcılara sertifikaları verilerek, pasaportları yenilendi.

‘Beklentileri karşılamaya çalışıyoruz’

Akaryakıt Pasaport Eğitimi ile ilgili Enerji Petrol Gaz’a değerlendirmelerde bulunan İnterpet Kalite Güvence ve SEÇ Müdürü Demet Dura şunları kaydetti: “Akaryakıt sektöründe çalışırken pasaport eğitimi almanız gerekiyor. Her firmanın kendine özel bir pasaport sistemi var. Akaryakıt dağıtım firmalarıyla, bayilerin beklentileri bazen bir olmayabiliyor. Biz bu beklentileri karşılamaya çalışıyoruz. Mesela Petrol Ofisi yeni bir sistem getirdi. Pasaport için bir takım evrakları, sisteme yüklemeniz lazım. Bu evrakların güncel olması gerekiyor. Sahada yapılan denetimler var. Denetimlerde alınan puanlar var. Bunların kapatılması var. Bunlara değinildi. Sahada yaşanan sorun ve sıkıntılara değinildi.2018 yılı İnterpet ‘in bayilerinden beklentileri üzerine gidilerek dağıtım firmalarının talepleri belirtildi.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir