Akaryakıt

İnterpet 17020 A Sınıfı denetiminden geçti

AA

İnterpet, Amerikan IAS firmasından gelen iki denetçi tarafından üç gün süre ile yapılan 17020 A Sınıfı Akreditasyon Denetiminden sıfır uygunsuzlukla geçti.

Türkiye genelindeki akaryakıt istasyonlarına Vakum Akustik Tank Sızdırmazlık Testleri gerçekleştiren İnterpet, bu kapsamda 17020 Akreditasyonu için Amerikan IAS firmasından gelen iki denetçi tarafından üç gün süren denetime tabi tutularak, yapılan denetimi sıfır uygunsuzlukla geçti. İnterpet Kalite Güvence ve SEÇ Müdürü Demet Dura, yapılan denetim sonucunda tüm raporların incelendiğini ve sıfır uygunsuzlukla bu denetimi geçtiklerini belirtti.

“SÜREKLİ TAKİP VE İYİ BİR ORGANİZASYON GEREKİYOR”

İnterpet’in bugüne kadar bu alanda 3 denetim geçirdiğini kaydeden Dura, bu akreditasyon denetimlerinin zorlu bir süreci olduğunu, sürekli takip ve iyi bir organizasyonla yapılması gerektiğini vurguladı. Vakum Akustik Tank Testinde, bu işe özel olarak tasarlanmış araçlarının sürekli olarak tüm Türkiye genelinde root döndüğünü kaydeden Dura, “Bu işlemler, 17020 Standardı ve SEÇ Standartlarına uygun olarak yapılıyor. Bu süreci ekip olarak başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Üç günde iki denetçi tarafından yapılan çok zor bir denetim geçirdik. Birinci gün denetçiler iki farklı ekip halinde evraklarımızı inceledi. Teknik Müdürümüz Oğuzhan Altuntaş ile bir denetçi, benimle beraber de baş denetçi tüm kalite sistem dokümanlarımızı, yazılan tüm raporlarımızı, müşteriden gelen tüm şikayet ve memnuniyet bildirimleri, iç tetkikler ve yönetimi gözden geçirme toplantılarını incelediler. İkinci gün saha denetimi yapıldı. Tüm gün süren saha denetiminde örnek bir test işlemi yapıldı. Testin her aşamasında bilgi akışı sağlanarak detaylar aktarıldı. Denetimin üçüncü günü ise öğlene kadar denetim ve evrak kontrollerine devam edildi. Öğleden sonra ise rapor ve kapanış toplantısı yapılarak gözlemlerini dile getirdiler” ifadesini kullandı.

‘17020 STANDARDINA GÖRE AKREDİTE VE A SINIFIYIZ’

Amerika’daki IAS firmasından gelen 2 denetçi tarafından 17020 A Sınıfı Akreditasyonu için denetimden geçtiklerini kaydeden İnterpet Kalite Güvence ve SEÇ Müdürü Demet Dura, “Yapılan denetimde tüm raporlar incelendi. Biz yapılan denetimden sıfır uygunsuzlukla çıktık. Bu büyük bir başarıdır. Çünkü akreditasyon denetimleri çok zorlu oluyor. İki denetçi 3 gün boyunca buradaydı ve yaptığımız testleri, uygulamaları ve yönetim sistemini derin bir süzgeçten geçirdiler. Bununla ilgili de mevcut olan 17020 A sınıfı akreditasyonumuzun devamına karar verdiler. Biz, 17020 Standardına göre akredite olan bir firmayız ve A sınıfıyız. Vakum akustik sızdırmazlık tank testlerinde 2015-2016 yılından beri IAS tarafından akredite bir firmayız” diye konuştu.

“İSTASYONLARIN TANK SIZDIRMAZLIK TESTİNİ BAŞARIYLA YAPIYORUZ”

Yapılan denetimde tank test işleminde hem doküman olarak hem de uygulama olarak herhangi bir uygunsuzluğa rastlanılmadığını vurgulayan Dura şöyle devam etti: “Bilindiği gibi akreditasyon denetimleri firmaların yönlerini belirliyor. Birçok firmanın yola devam etme kararı ya da vazgeçme kararı bu denetimler sonucunda ortaya çıkıyor. Biz akaryakıt istasyonlarındaki akaryakıt tanklarının Vakum Akustik Tank Sızdırmazlık testlerini başarılı bir şekilde yaptığımızı bir kez daha anlamış bulunmaktayız. Denetim sonucunda uygunsuzluk çıkmaması, İnterpet olarak bu işi gerçekten iyi yaptığımızı gösteriyor. Bu zorlu süreçte bizimle beraber omuz omuza verip çalıştıklarından dolayı tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 9:31 13 Nisan 2018