Akaryakıt

‘Günümüz şartlarına uygun hizmetler üreterek büyümeye devam ediyoruz’

AA

Tank imalatı ve istasyon ekipmanları kurulumu yapan M-TANK’ın Kurucusu Ali Mesudiyeli Enerji Petrol Gaz’ın sorularını yanıtladı.

Yaklaşık 4 yıl önce Çankırı’da tank imalatına başlayan, M-TANK’ın faaliyetlerini ve gelecek hedeflerini şirketin kurucusu Ali Mesudiyeli gazetemize anlattı. Mesudiyeli; “Türkiye’nin her köşesinde anahtar teslim ve tadilat projeleri yapmaya başladık. Bu konuda bizlere teveccüh gösteren sektör temsilcilerine buradan teşekkürlerimi iletmek isterim” dedi.

• Akaryakıt sektöründe M -TANK olarak kaç yıldır faaliyet gösteriyorsunuz?

M Akaryakıt kökleri 1960’lara dayanan sektörün en eski tedarikçilerinden MEKSAN firmasının son halkasıdır. MEKSAN ile temelleri 58 yıl önce atılan firmamız yıllarca akaryakıt sektöründe hizmet etmiş 2010’dan sonra yeniden yapılanmaya giderek bugünkü kurumsal yapısına dönüşmüştür.

M Akaryakıt olarak günümüz şartlarına uygun ürün ve hizmetler üreterek büyümeye devam ediyoruz.

“EKİBİMİZİ GENİŞLETTİK VE ANAHTAR TESLİM İSTASYON ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK”

• Tank üretimi ve akaryakıt altyapı hizmetleri dışında ne gibi faaliyetleriniz var?

Tank fabrikasını hizmete soktuktan sonra sektör firmaları ve bayiler bizi diğer istasyonculuk hizmetlerine yönlendirdi. Gelen farklı talepleri değerlendirdik. Ekibimizi genişlettik ve anahtar teslim istasyon çalışmalarına başladık. Türkiye’nin her köşesinde anahtar teslim ve tadilat projeleri yapmaya başladık. Bu konuda bizlere teveccüh gösteren sektör temsilcilerine buradan teşekkürlerimi iletmek isterim.

“YÜKSEK GÜVENLİĞE SAHİP VE ESTETİK BİR ADBLUE SİSTEMİ ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ”

• Yakın gelecek için belirlediğiniz projeleriniz var mı?

İstasyonlardaki mevcut sistemlere göre daha yüksek güvenliğe sahip ve daha estetik bir Adblue sistemi üzerinde çalışıyoruz. Ayrıca basınçlı tanklarla ilgili sertifikasyon sürecimizi tamamladık.

Bu ürünler ile ilgili 2020’deki istasyon dönüşüm sürecinde yoğun talep ihtimaline karşı seri imalat için şimdiden hazırlanıyoruz.

“FABRİKAMIZ ENTEGRE BİR YAPIYA SAHİP”

• Çankırı fabrikanızdaki üretim faaliyetlerinizden bahseder misiniz?
Çankırı’da sektörle ilgili yoğun bir çalışma tempomuz bulunuyor. Yeraltı ve yerüstü akaryakıt tankları, mobil yakıt konteynerleri, su depoları, LPG tankları, Polietilen pompa ve tank sumplarını üretiyoruz. Ayrıca fabrikamızda kanopi, tonoz ve yıkama tonozlarının imalatlarını yapıp istasyonlarda montajını yapıyoruz. Fabrikamız entegre bir yapıya sahip olduğundan, tüm ürünlerin tek nakliye ile istasyona gönderilmesi müşterilerimize nakliye avantajı sağlıyor.

‘5 YILDIR AKARYAKIT TANKI ÜRETİM ALANINDA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ’

• M-TANK markasının gelişim süreciyle ilgili bilgi verir misiniz?

2011 yılında ana iş kollarımızdan olan dispenser üretiminden çıkarak, akaryakıt istasyonlarının altyapı kurulumu ve mühendislik hizmetlerinde yoğunlaşmaya başladık. Dispenser markamızı devrettikten sonra Çankırı da bulunan 4 bin m2 kapalı alana sahip fabrikamızı akaryakıt tankı üretim tesisine dönüştürdük ve 5 yıldır bu kanalda büyümeye devam ediyoruz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir