Akaryakıt

ETD’den Bakan Dönmez’e ziyaret

AA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ETD Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Çalışır ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Bakan Dönmez’e yeni görevi dolayısıyla hayırlı olsun ve başarı dileklerini ileten ETD Yönetim Kurulu, yoğun gündemi içerisinde bu verimli ve güzel toplantıya vakit ayırdığı için teşekkür etti.

 

Yapılan görüşmede ETD Başkanı Tamer Çalışır tarafından Dernek çalışmaları ile ilgili bilgi paylaşılırken, ETD Yönetim Kurulu üyeleri tarafından enerji piyasası ile ilgili beklenti ve öneriler dile getirildi. ETD temsilcileri tarafından, özellikle son dönemde gerek üretim gerekse son tüketici tarafında maliyet bazlı fiyatlandırmaya geçiş adımları olarak gerçekleştirilen düzenlemelerin serbestleşme yolunda önemine değinildi ve bundan dolayı Bakan Dönmez’ e teşekkür edildi. Görüşmede, bu bağlamda öngörülebilirliğin daha da artırılması için atılacak adımların iletişimi ve belirli bir yol haritası ile uygulama metodolojisine bağlanmasına vurgu yapıldı.

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez ise, Milli Enerji ve Maden Politikası’nın arz güvenliği ve yerlileştirme ayaklarında çok önemli adımlar atıldığını, bu dönemde öngörülebilir piyasalar hedefine daha fazla önem verdiklerini belirtti. Tüketicilerin korunması, sanayiciler açısından rekabetçiliğin sürdürülebilmesi ve piyasa koşullarının etkin şekilde işlemesi amaçlarını birlikte sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Dönmez, bu bağlamda tüm paydaşlarla daha katılımcı bir yöntem izlemeye devam edeceklerini vurguladı.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 12:06 16 Ocak 2019