Akaryakıt

EPDK’nın 3 piyasaya dair lisans kararları Resmi Gazete’de

AA

EPDK tarafından Elektrik, Petrol ve Doğalgaz Piyasalarında 15 şirkete lisans verilirken 7 şirketin de lisansı sona erdirildi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından Elektrik, Petrol ve Doğalgaz Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde lisans verilen, lisansı iptal edilen ve lisansı yeniden yürürlük kazanan şirketler Resmi Gazete’de yayımlandı.

Elektrik Piyasasında 5 şirkete lisans verildi, 2 şirketin lisansı sonlandırıldı ve 1 şirketin lisansı yeniden yürürlüğe girdi.

Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Murat HES Enerji Elektrik Üretim ve Tic. A.Ş., Koruma Klor Alkali Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Zorlu Jeotermal Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketi ve ERA Çevre Teknolojileri A.Ş.’ye üretim lisansı verilirken, Kütahya Merkez 2. Organize Sanayi Bölgesi Tüzel Kişiliği’ne OSB Dağıtım lisansı verildi.

Lisansı iptal edilen/sona erdirilen şirketler ise, Şengün Elektrik Endüstri San. ve Tic. A.Ş ve EFT Elektrik Enerjisi İthalat İhracat ve Toptan Satış A.Ş oldu.

Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde lisansı yeniden yürürlük kazanan ARC Elektromekanik Enerji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi oldu.

Doğalgaz Piyasasında 1 şirkete lisans verildi.

Doğal Gaz Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde lisans verilen Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi oldu.

Petrol Piyasasında 9 şirkete lisans verilirken, 5 şirketin lisansı iptal edildi.

Petrol Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde lisans verilen şirketler ise, Finanss Petrol Dağıtımı ve Pazarlama Anonim Şirketi, Gell Petrolcülük Dağıtım Anonim Şirketi, NASOİL Akaryakıt Dağıtım Taşımacılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Bng Akaryakıt Dağıtım Tekstil İnşaat Danışmanlık Kuyumculuk Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Arvina Akaryakıt Enerji Dağıtım Anonim Şirketi ve Surpet Petrolcülük Anonim Şirketi’ne dağıtıcı lisansı verilirken, İGA Havalimanı Akaryakıt Hizmetleri Anonim Şirketi’ne ihrakiye teslimi lisansı, Bilkim Petrokimya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne madeni yağ lisansı ve Çanakkale Liman İşletmesi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne de depolama lisansı verildi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun Petrol Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde lisansı sona erdirilen şirketler şu şekilde, Motec Madeni Yağlar Sanayi ve Ticaret Şirketi, Baki Lojistik Kargo Nakliyat Akaryakıt Ticaret Limited Şirketi, Çukurova Petrokimya İnşaat Petrol Ürünleri Madeni Yağ İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve Denge Petrol Sanayi ve Ticaret İthalat İhracat Pazarlama Limited Şirketi’nin madeni yağ lisansı iptal edilirken, Turkuaz Petrol Ürünleri Anonim Şirketi’nin de depolama lisansı iptal edildi.

 

 

 

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir