Akaryakıt

EPDK Milli Dayanışma Kampanyası için öncü oldu

EPDK lisans dayanışma
AA

EPDK, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na tam destek verirken sektöre de çağrıda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan Milli Danışma Kampanyası’na Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan (EPDK) tam destek geldi. Kampanyanın kamuoyuna duyurulmasının hemen ardından EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz 3 aylık, Kurul Üyeleri de birer aylık maaşlarını bağışladıklarını açıklayarak kampanyaya katkı vermişti.

EPDK bünyesinde görev yapan personelin kampanyaya katılımının teşvik edilmesi için gerekli çalışma başlatıldığı da açıklandı. EPDK personeli kampanya çerçevesinde açıklanan banka hesaplarına bağış yapabileceği gibi, verecekleri izin ile maaşlarından diledikleri miktarı EPDK aracılığı ile yine kampanya bünyesinde açıklanan IBAN numaralarına aktarabilecek.

“GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, bu zor günlerde birlik olmanın önemine vurgu yaparak şunları söyledi:

“Gün dayanışma, gün birlik olma günüdür… Ülkemizin içinde bulunduğu bu günlerde herkesi imkanları ölçüsünde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na destek vermeye davet ediyorum. Kurumumuz bünyesinde çalışmalara başladık… Özellikle sektörümüzden de bu konuda üzerini düşeni yapmasını bekliyoruz. Birbirinden değerli meslek örgütlerimiz var… Hepsiyle de tek tek görüştüm. Elektrikte ELDER, ETD, EÜD, TUREB, gibi… Doğal gazda GAZBİR, PETFORM gibi, akaryakıtta ADER, PETDER, PÜİS , TABGİS, Türkiye LPG Derneği, Anadolu LPG Derneği ve daha ismini sayamadığım pek çok derneğimiz, şirketlerimiz, rafineri şirketlerimiz var. İşbirliği içinde ülkemiz için üretiyor, sektörümüz için çalışıyoruz… Şimdi de Korona ile mücadelede devletimize destek vermenin, elini taşın altına koymanın vakti… Çünkü hepimiz aynı gemideyiz. El birliği ile ve dayanışma ruhu içerisinde hep birlikte özveride bulunarak bu süreci atlatacağız inşallah.” dedi.

EPDK’dan Milli Dayanışma Kampanyası’na destekBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir